Роз’яснення стосовно статті «Губернатору Николаевщины пожаловались на «пропажу» 650 тыс грн на бурение скважины в Первомайске», що розміщена на сайті «pervomausk.info».

Мешканцям міста
Роз’яснення стосовно статті «Губернатору Николаевщины пожаловались на «пропажу» 650 тыс грн на бурение скважины в Первомайске», що розміщена на сайті «pervomausk.info».

Роз’яснення стосовно статті «Губернатору Николаевщины пожаловались на «пропажу» 650 тыс грн на бурение скважины в Первомайске», що розміщена на сайті «pervomausk.info».

Враховуючи той факт, що жодного депутатського звернення чи запита стосовно водозабезпечення вулиці Партизанської іскри (Поронівка) від депутатів Первомайської міської ради не надходило і вирішення даного питання, здійснювалося тільки за ініціативи міського голови, однак беручи до уваги наявне звернення до голови Миколаївської обласної державної адміністрації з цього питання та цікавістю громадськості повідомляємо:

«Вулиця Партизанської іскри (Поронівка) відноситься до міста Первомайська, але знаходиться на землях Первомайського району на відстані два кілометри від останнього технологічного колодязю централізованого водопостачання, тому централізоване водопостачання вулиці відсутнє і мешканці мікрорайону „Поронівка”, вул. Партизанської Іскри, користуються привізною водою.

Питання забезпечення питною водою мешканців вул. Партизанської іскри розглядається декілька років.

Для здійснення централізованого водопостачання необхідно було б побудувати водопровідну мережу довжиною 5,5 кілометрів, діаметром, не менше 85 мм., та насосну станцію підкачування з резервуаром запасу води не менше 200 м3 біля пологового будинку по вул. Радянській. Для цього необхідні кошти в розмірі не менше ніж 5,0 млн. грн. в цінах станом на 01.05.2013 року.

Тому, почав розглядатися більш дешевший варіант забезпечення водою: Необхідно пробурити одну артезіанську свердловину глибиною 100 - 120 метрів з дебетом води не менше 3-5 м3/год., обладнати свердловину насосом та водонапірною баштою об'ємом 15-30 м3 та збудувати вуличний водопровід загальною довжиною не менше ніж 0,5 км. (Проект повинен бути комплексним, оскільки, не отримає позитивного висновку будівельної експертизи).

З ініціативи міського голови Дромашко Л.Г. 07 липня 2015 року були проведені загальні збори мешканців будинків по вул. Партизанської Іскри.

Загальними зборами було прийняте рішення, що будівництво вуличного водопроводу здійснити за рахунок коштів мешканців вул. Партизанської іскри, а свердловину, башту, насосну станцію збудувати за рахунок бюджетних коштів. В подальшому мешканці відмовилися від дольової участі в будівництві водопроводу.

В 2015 році бюджетом міста Первомайська кошти на розробку проектно-кошторисної документації та на будівництво не виділялися.

В 2016 році бюджетом міста Первомайська виділені кошти в сумі 670,0 тис. грн. на будівництво свердловини та водопровідної мережі по вул. Партизанської іскри в м. Первомайськ, у тому числі виготовлення робочого проекту та експертизи.

Для здійснення геологічних, геофізичних, топографічних вишукувань та розробки проектно-кошторисної документації необхідно виділити земельну ділянку, розробити проект землеустрою, оскільки, земельна ділянка знаходиться за межами міста, на території Первомайського району.

Станом на 20.09.2016 року оформлена державна реєстрація речових прав на земельну ділянку і виконані геологічні, геофізичні, топографічні вишукування та розпочата розробка проектно-кошторисної документації.

Станом на 23 грудня 2016 року отриманий позитивний висновок державної будівельної експертизи за № 15-0699-16. Із виділених в 2016 році 670,0 тис. грн., сплачено за виконані проектно-кошторисні роботи в сумі 207,518 тис. грн., а залишок коштів в сумі 462,482 тис. грн. повернуто до міського бюджету.

Згідно розробленої документації, кошторисна вартість будівництва складає 1362,088 тис. грн.

Бюджетом міста Первомайська на 2017 рік виділені кошти на будівництво свердловини та водопровідної мережі по вул. Партизанської іскри в сумі 1150,0 тис. грн.»