І знову спалах африканської чуми свиней

Мешканцям міста
І знову спалах африканської чуми свиней

У Вінницькій та Миколаївській областях 02.04.2017 в особистих підсобних господарствах громадян в с.Мар’янівка Барського району Вінницької області та с.Козирка Очаківського району Миколаївської області було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 3 та 4 квітня 2017 року встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС) (звіти про результати дослідження № 002132 п.м./17 від 03.04.2017 та № 002170 п.м./17 від 04.04.2017).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Барській та Очаківській районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Білорусь обмежила ввезення свиней із Вінницької області України через африканську чуму свиней (АЧС).

Про це повідомляє Департамент ветеринарного і продовольчого нагляду Мінсільгосп Республіки Білорусь.

Так, у зв’язку з АЧС вводяться обмеження на ввезення на територію Республіки Білорусь із Вінницької області України живих свиней, сперми кнурів, м'яса свиней і продуктів його переробки, шкіряної, рогокопитної та кишкової сировини, щетини, м'яса диких кабанів, мисливських трофеїв, отриманих від сприйнятливих видів тварин, кормів і кормових добавок для тварин рослинного і тваринного походження, використовуваного обладнання для транспортування, утримування, забою і оброблення свиней і сировини (продукції) тваринного походження.

Зазначені обмеження також поширюються на ввезення кормів і кормових добавок для кішок і собак, а також готових кормів, що пройшли термічну обробку та виготовлені із свинарської сировини, походженням із Вінницької області.

За повідомленням
управління Держпродспоживслужби
в Первомайському районі