Розповсюдження африканської чуми свиней

Мешканцям міста
Розповсюдження африканської чуми свиней

В 2017 році зафіксовано 64 спалахи АЧС. З 2012 року в Україні зафіксовано 211 випадків в 23 областях. Найбільша кількість, це Чернігівська область ― 27 випадків, Одеська область ― 27, Полтавська ― 26, Миколаївська ― 24, Харківська ― 15», ― повідомив голова Держпродспоживслужби України В. Лапа.

В деяких областях ситуація з АЧС поліпшується. «В останні місяці ми побачили зменшення по Одеській, по Миколаївській, по Чернігівській і Сумській областях. На жаль, досить складна ситуація зберігається в Полтавській області. Ми можемо констатувати, що ризик занесення через дику фауну АЧС в Україні буде зберігатися, принаймні, протягом декількох років. Тобто, повністю оздоровити територію України ми не зможемо, але наше завдання ― зменшити спалахи серед домашніх свиней, знизивши масштаб перенесення з будника від диких», ― додав В.Лапа.

На сьогодні карантин через спалахи небезпечного вірусного захворювання — африканської чуми свиней (АЧС) — діє в 23 населених пунктах в 13 областях України.

Найбільше таких пунктів зафіксовано в Донецькій (4), Запорізькій (3), Миколаївській, Херсонській, Хмельницькій, Київській і Вінницькій (по 2) областях. У місцях, де оголошено карантин, вводяться обмежувальні заходи, блокується переміщення свиней та продукції тваринництва, вилучається худоба, проводиться дезінфекція.

За повідомленням
Управління Держпродспоживслужби
в Первомайському районі