Набула чинності нова інструкція по АЧС

Мешканцям міста
Набула чинності нова інструкція по АЧС

Африканська чума свиней (АЧС) — це високо контагіозна, гостра, інфекційна, вірусна хвороба свиней, що входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов'язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

Набув чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111 «Про затвердження Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней».

Таким чином, від тепер для профілактики та боротьби з африканською чумою свиней для спеціалістів ветеринарної галуз і будуть діяти нові норми.

Затверджена Інструкція дає нові визначення процесам, які відбуваються в рамках профілактики та боротьби з АЧС. Зокрема, запроваджується поняття біологічної безпеки, господарств з високим рівнем біобезпеки, інфікованого об’єкту тощо.

Документ деталізує, що таке закритий режим роботи, зменшує межі зони захисту та зони спостереження, визначає епізоотичним вогнищем не весь населений пункт, як це було раніше, а лише його частину.

Крім того, від тепер буде дозволена переробка м’яса здорових тварин із зони захисту, як і не є інфікованими, але підлягають знищенню.

В разі підозри захворювання свиней на АЧС або їх загибелі звертатись до дільничних ветеринарних лікарів, до ветеринарної служби району 4-71-67, 4-73-58, 4-71-65.

За повідомленням
Управління Держпродспоживслужби
в Первомайському районі