Подаруйте дитині родину

Мешканцям міста
Подаруйте дитині родину

Усі ми родом із дитинства… У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти та сімейні свята. Ці спогади супроводжують нас протягом усього життя і залишаються своєрідною реліквією. На жаль, є діти, які не з власної волі позбавлені можливості зростати в щасливій родині: в одних батьки померли, в інших через алкоголізм, наркоманію, постійне безробіття не мають змоги дати належне виховання. Хто виріс у рідній сім’ї, тому важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків, один на один зі світом, своїми страхами й переживаннями. Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною й болючішою темою для нашого суспільства. Обов’язок забезпечення розвитку й виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, бере на себе держава. Довгий час існувала лише одна форма влаштування статусних дітей – система інтернат них закладів. Однак останніми роками пріоритети державної політики змінилися. До таких належать усиновлення, опіка, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Перевагами прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу як альтернативних форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування, є те, що:

дитина не позбавляється статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за нею зберігаються всі пільги;

прийомні діти (вихованці)  не є спадкоємцями прийомних батьків (батьків-вихователів);

утримання прийомної дитини (вихованця) в сім’ї фінансується державою. Допомога становить два прожиткових мінімуми на дитину відповідно до віку. Окрім того, одному з прийомних батьків (батьків-вихователів) виплачується грошове забезпечення з розрахунку 35% в  від розміру соціальної допомоги на кожну прийомну дитину або вихованця.

Діти - це наше майбутнє, і не важливо чи то твоя рідна дитина, чи просто маленька особистість, яка хоче відчути твою підтримку та часточку любові. Ми повинні пам’ятати, що для щастя цих дітей потрібно так мало: добре слово, приємна посмішка і надія на краще майбутнє…

Якщо ви дійсно не байдужі до долі цих маленьких громадян нашої держави та прагнете створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу на базі своєї родини, звертайтеся до Первомайського міського центру соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді за адресою: м. Первомайськ, вул. Корабельна ,3, контактний телефон:     3-33-10.