КРЕДИТ НА ЖИТЛО МОЛОДИМ СІМ’ЯМ

Мешканцям міста
КРЕДИТ НА ЖИТЛО МОЛОДИМ СІМ’ЯМ

Запрошуємо громадян, які перебувають на квартирному обліку, прийняти участь у пільговому молодіжному кредитуванні на придбання житла.

Порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла урегульований Положенням «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2001 року № 584 (Далі – Положення 584) та Порядком використання коштів обласного бюджету для забезпечення громадян житлом у Миколаївській області, затвердженим рішенням Миколаївської обласної ради від 21.12.2012 року № 16.

Відповідно до пункту 3 Положення 584 право на отримання кредиту мають молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни, які згідно з законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, а саме:

 • сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно;
 • неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину);
 • одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.

Кредит відповідно до пункту 16 Положення 584 надається молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла терміном повернення до 30 років.

Перший внесок кандидата у позичальники становить не менше як шість відсотків передбаченої вартості будівництва (реконструкції) чи експертної оцінки вартості придбання об'єкта кредитування. При цьому у випадку надання кредиту на будівництво (реконструкцію) житла зазначену суму кандидат вносить двома частинами:

 • на момент укладення кредитної угоди – на менше як половину цієї суми, а також кошти на страхування в період будівництва (реконструкції) житла, виходячи із загальної суми внесків позичальника;
 • під час остаточних розрахунків протягом 10 днів після отримання в бюро технічної інвентаризації технічного паспорта з урахуванням фактичної площі збудованого (реконструйованого) житла – решту коштів.

Відповідно до пункту 12 Порядку використання коштів обласного бюджету для забезпечення громадян житлом у Миколаївській області, розмір кредиту на будівництво (реконструкцію) житла визначається регіональним управлінням Держмолодьжитла, виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї позичальника та додатково 10,5 кв. метрів на сім'ю позичальника, вартості будівництва (реконструкції) житла за цінами, що діють на час укладення кредитної угоди, та витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла.

Розмір кредиту на придбання житла визначається регіональним управлінням Держмолодьжитла, виходячи з нормативної площі житла та експертної оцінки.

При наданні пільгових довготермінових кредитів на будівництво (реконструкцію) або придбання житла молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам перевага надається багатодітним.

Також Положенням 584 передбачено пільгові умови кредитування молодих сімей та одиноких молодих громадян , а саме:

 • позичальник, який не має дітей, сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі три відсотки річних суми зобов'язань за кредитом;
 • позичальник, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом;
 • позичальникові, який має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми зобов'язань за кредитом;
 • позичальникові, який має трьох і більше дітей, - 50 відсотків суми зобов'язань за кредитом.

Громадяни, які мають право і бажають отримати пільговий довготерміновий кредит на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла, повинні подати до консультаційного центру Миколаївського регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» вул. Робоча, 2-а офіс 507 м. Миколаїв 54015 тел. (0512) 56-39-41, 56-38-45 наступні документи:

 • заяву про надання кредиту;
 • довідку про перебування на квартирному обліку (каб. 318 міськвиконкому, вул. Михайла Грушевського, 3);
 • довідку про склад сім’ї;
 • копію свідоцтва про шлюб, паспортні дані;
 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
 • копію свідоцтва про народження дитини (дітей);
 • документи, необхідні для визначення платоспроможності (довідка з місця роботи дорослих членів сім’ї, у разі потреби – договір поруки, інші документи, що підтверджують доходи);
 • звіт про незалежну оцінку об’єкта купівлі-продажу;
 • документи, що підтверджують право на перевагу перед іншими кандидатами.

За додатковою інформацією звертатись до Миколаївського регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» за вищевказаною адресою або на офіційний сайт Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (www.molod-kredit.gov.ua).