100-річчя

Мешканцям міста
100-річчя

У лютому Україна відзначає 100 років затвердження Тризуба державним гербом. Тризуб — символ, що уособлює національну гордість, непереможність та волю українського народу. Ми шануємо Державний Герб України та всі державні символи, що є основою ідеологічного підґрунтя нації. 
Тризуб — український національний герб, сучасний державний герб України у формі золотого тризубця особливої форми на синьому тлі. У минулому — герб князів Рюриковичів і Київської Русі.
Державний герб України складається з Малого та Великого Гербів. Малим Державним Гербом України є золотий тризуб на блакитному фоні, що затверджений Верховною Радою України 19 лютого 1992 року. Великий Герб України знаходиться ще у стадії розробки.
За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів, використовувався князями у вигляді державної символіки.
25 лютого 1918 року Українська Центральна Рада прийняла Тризуб за герб Української Народної Республіки. Автором малюнків-ескізів Великого і Малого гербів УНР став відомий український архітектор, художник В.Г. Кричевський.
 З найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак, оберіг. Існує безліч теорій його походження і значення. Проте, він і зараз ще малодосліджений. Ми повинні вивчати свою історію і продовжувати шанувати національні символи.
«Затвердження керівництвом Української Народної Республіки княжого тризуба як державного герба поєднало українську державу, що постала під час Української революції 1917-1921 років, із середньовічною Руссю. В 1992 незалежна Україна повернула тризубу статус державного герба. Він є важливим символом, який єднає нинішню державу із її попередницею – Українською Народною Республікою, демонструє тяглість наших державотворчих традицій з часів Русі», – наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.