Ремонтні роботи на греблі

Мешканцям міста
Ремонтні роботи на греблі

19 березня 2018 року при огляді черговим персоналом Первомайської філії ПАТ «Миколаївобленерго» гідротехнічних споруд Первомайської ГЕС виявлене руйнування дерев’яної надбудови водозливної греблі, в якій напором води зірвані 4 дерев’яні щити та виникла ділянка аварійного водоскиду шириною 6 м. Існує загроза розвитку аварійної ситуації, пов’язана з можливістю руйнування інших щитів дерев’яної надбудови водозливної греблі. При повному знесенні дерев’яної надбудови вода у водосховищі може впасти до рівня 62,7 м.

Організація ремонтних робіт на водозливній греблі потребує зниження рівня води Первомайського водосховища нижче верхньої кромки бетонної частини водозливної греблі до відмітки 62,46 м Балтійської системи, що на 20 см нижче верхньої кромки бетонної дамби, та передбачено Правилами експлуатації Первомайського водосховища, затвердженими Держводагентством України.

Враховуючи тривалий термін експлуатації гідротехнічних споруд Первомайської ГЕС, обсяги ремонту можуть вимагати заміну до 30% щитів із заміною закладних деталей кріплення та тривалістю від 1 до 2 тижнів.

Очікувані терміни виникнення можливості здійснити ремонт дерев’яної надбудови залежатимуть від обсягу приливних витрат р. Південний Буг та подальшого розвитку пошкоджень.

Філія ПАТ «Миколаївобленерго» Первомайського району Західного округу виконує підготовчі роботи до ліквідації аварії на водоскидній греблі Первомайської ГЕС на базі ПАТ «Миколаївобленерго» та на базі філії.