ПРАВИЛА поведінки населення на водних об’єктах міста Первомайська

Мешканцям міста
ПРАВИЛА поведінки населення на водних об’єктах міста Первомайська

У 2017 році на водних об'єктах області загинули 41 особа, у 2018 році - 4 особи. Внаслідок нещасних випадків на воді в Первомайську торік загинули 2 особи (1 особа-в річці Синюха, 1 особа-в ставку на вул. Корабельній), у 2018 році загинула 1 особа (в річці Південний Буг).

З метою запобігання загибелі людей на водних об’єктах наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.04.2017 року № 301 затверджені Правила охорони життя людей на водних об’єктах України.

Відповідно до цих Правил людям, які відпочивають у місцях масового відпочинку на водних об’єктах, забороняється:

1) запливати за межу купання в акваторії, позначену буями;

2) підпливати до маломірних/малих суден;

3) вилізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;

4) використовувати рятувальні засоби не за призначенням;

5) стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях з невизначеними глибиною та станом дна;

6) розпивати спиртні напої і купатися в стані алкогольного сп’яніння;

7) організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;

8) забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;

9) подавати фальшиві сигнали тривоги;

10) залишати без нагляду малолітніх дітей;

11) використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;

12) використовувати маломірні/малі судна, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання за відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони;

13) приводити із собою собак та інших тварин.

Розпорядженням міського голови від 17.04.2018 року № 129-р «Про охорону життя людей на водних об’єктах міста Первомайська» затверджені відомості про перелік місць дозволених і заборонених для масового відпочинку людей, рибальства, проведення офіційних фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на водних об’єктах міста. Вищенаведене розпорядження розміщене на офіційному веб-сайті міста.

Згідно нього, місцем масового відпочинку населення визначений міський пляж «Райдуга», який розташований на правому березі річки Південний Буг.

Всі інші місця на водних об'єктах міста не обладнані рятувальними постами і для купання заборонені.

Відповідно до вимог пункту 4.13 в) Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 № 19, забороняється лов риби, добування водних тварин протягом усього року на ділянці в межах м. Первомайська від впадання р. Кодима вниз річкою до краю міської межі; у притоці Синюха на ділянці від Первомайського заводу будматеріалів до впадання в р. Південний Буг.

Зокрема, забороненими для купання, плавання на човнах визначені місця біля: водозабору №3 в мікрорайоні «Цукровий завод»(правий берег річки Південний Буг в районі вулиць Юності-Кодимської); водозаборів № 1 та № 2 (лівий берег річки Синюха (вул. Павла Поповича, 121) та правий берег річки Південний Буг (вул. Січових Стрільців, 46); греблі та території Первомайської ГЕС; автомобільних мостів через річки Південний Буг та Синюха; залізничного мосту через річку Південний Буг; автомобільного мосту через річку Кодима.

Зони, де дозволено проведення офіційних фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів:

по всій акваторії річок Південний Буг, Синюха та Кодима за рішенням організаторів заходів відповідно до положення (регламенту) про такі заходи з попереднім повідомленням територіальних органів Державної служби України з надзвичайних ситуацій про місце, час, характер заходів, загальну кількість учасників, окрім місць розташування: міського пляжу «Райдуга»; водозаборів №1(вул. Павла Поповича, 121) та № 2 (вул. Січових Стрільців № 46), №3 (мікрорайон «Цукровий завод» вул. Юності-Кодимська); греблі та території Первомайської ГЕС; автомобільних мостів через річки Південний Буг та Синюха; залізничного мосту через річку Південний Буг, а також автомобільного мосту через річку Кодиму.

Занурення підводних плавців (підводників-аматорів, мисливців аматорів) дозволено:

з лівого берегу річки Південний Буг: початок – на відстані 50 м від мосту нижче по течії в місці зливу річок Південний Буг та Синюха, кінець – далі 110 м уздовж берега та на відстані 40 м від берега по акваторії в напрямку фарватеру (середини) річки.

Використання самохідних і несамохідних плавзасобів всіх форм власності на водних об'єктах міста не дозволяється через відсутність на території міста човнових станцій (баз), пунктів прокату (баз), обладнаних постійними рятувальними постами.

Небезпечними для купання є традиційні місця масового відпочинку населення біля води, а саме:

на річці Південний Буг- райони «3-го Млину» (вул. Олени Пчілки, біля загальноосвітньої школи №3 навпроти острова); ТОВ «Птахокомбінат» (вул. Голтянська, пляж «Ломк»); греблі гідроспоруди Первомайської ГЕС(вул. Олександра Пушкіна та Набережна), залізничного та автомобільних мостів; міського парку «Молодіжний» (вул. Андрія Чернецького);

на річці Синюха- район автомобільних мостів;

ставок, що в мікрорайоні «Фрегат» (вул. Корабельна) - вся територія ставка.

Шановні громадяни, будьте обережними під час відпочинку на воді!

Про всі події на водних об’єктах та про трагічні випадки загибелі на них людей необхідно негайно повідомляти за телефонами: 101, 102, 4-36-33, 4-22-16, 7-51-94.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій
апарату виконавчого комітету міської ради