До уваги підприємців! Виробництво та обіг харчових продуктів – підлягає державній реєстрації!

Мешканцям міста

Первомайське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області доводить до відома операторів потужностей про необхідність державної реєстрації потужностей в Держпродспоживслужбі в термін до 01.12.2017 року.

З метою реалізації норм наказу Мінагрополітики від 10 лютого 2016 р. № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», зареєстрованого в Мін’юсті 12 березня 2016 року за № 382/28512 (далі – наказ від 10 лютого 2016 р. № 39) у відповідності до статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Суб’єкти господарювання (юридичні особи, фізичні особи – підприємці, фізичні особи), які провадять діяльність на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужність.

Зазначений обов’язок поширюється на:

  • заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами тваринного та рослинного походження (вода питна, напої також підлягають реєстрації) всіх форм власності – магазини, лотки з реалізації;
  • заклади громадського харчування (ресторани, бари, кафе, піцерії тощо);
  • підприємства, що провадять діяльність на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, які не мають експлуатаційного дозволу.

Для проведення реєстрації необхідно подати до управління Держпродспоживслужби в районі заяву про державну реєстрацію потужності, яка використовується на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, відповідно до Порядку.

Державна реєстрація здійснюється безоплатно.

Керівникам сільськогосподарських підприємств управління повідомляє Вас, що згідно з статтею 1 та 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР та на виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам» звертається до Вас про необхідність пройти обов’язкову реєстрацію Вас як оператора ринку, що займається первинним виробництвом, тобто здійснює виробництво та вирощування продукції в тому числі збір врожаю, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство в управлінні Держпродспоживслужби в Первомайському районі за адресою м. Первомайськ, вул. Марії Демченко, 8-в біля роддому в приміщенні районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Відповідно до ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР за виробництво, зберігання харчових продуктів на незареєстрованих потужностях тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від 33350грн. до 43500 грн., на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від 11600 грн. до 21750 грн. Розмір штрафу зазначений згідно з мінімальною заробітною платою станом на 01.05.2016р.

З питань реєстрації Вам необхідно звернутися до Первомайського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою м. Первомайськ, вул. Марії Демченко, 8 тел . 4 – 71 – 65; тел. 4 – 73 – 58.

Прийомні дні: понеділок – четверг з 9°° до 16°°, п’ятниця з 9°° до 14°°

Первомайське міжрайонне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Миколаївській області