Виставка

Мешканцям міста
Виставка

«ПІВДЕННИЙ ШЛЯХ»,

АБО ДВАДЦЯТЬ РОКІВ ПОТОМУ

 

   З 25 травня, протягом місяця, в Первомайському краєзнавчому музеї (вул. Театральна, 10) триватиме художня виставка «Учителю! Хто ми?», присвячена пам'яті художника Андрія Антонюка (1943-2013 рр.) та 75-річчю з дня його народження.

       Вона відкриває серію виставок по містах України в рамках великого загального проекту «Південний шлях».

      Історія проекту бере свій початок в далекому 1997році, коли в Національному художньому музеї України було розгорнуто велику експозицію творів п'яти художників кола Антонюка: самого Андрія Антонюка, Володимира Бахтова, Володимира Кабаченка, Олексія Маркітана та Віктора Покиданця. Виставкою були проголошені актуальні тоді тези щодо важливості ролі культури регіонів в процесі державотворення молодої країни. Це була заява про ендемічність мистецтва Півдня України у новітні часи. Виразна своєрідність у поєднанні із спільністю певних рис манери митців красномовно свідчить про наявність особливої південної школи образотворчого мистецтва - суто українського. І саме Андрій Антонюк мав сильний вплив на її формування.

    Пройшло двадцять років, і стало зрозумілим, що нехтування культурними зв' язками, взагалі розвитком культури обертається втратою самоідентичності, втратою територій. Хід сучасної історії України змушує нас повертатися до першого кроку. На жаль, двоє з п'яти учасників проекту «Південний шлях» - Андрій Антонюк та Олексій Маркітан - вже покинули цей світ. Їх місце в групі зайняли художники молодшого покоління Данило Антонюк та Дмитро Молдованов.

Проект «Південний шлях» представить в різних регіонах України творчість всіх сімох авторів як представників самобутньої Південної школи живопису.

Фонд Андрія Антонюка цим проектом стверджує: в відмінностях — єдність. «Південний шлях» двадцять років після свого заснування розпочинає свою нову історію.

Картини чекають на свою глядацьку аудиторію в Первомайському краєзнавчому музеї, який працює з 8.30 до 16.30 кожного дня окрім неділі, без перерви.