Африканська чума свиней (АЧС) у Баштанському районі Миколаївської області

Мешканцям міста

06.04.2019 о 8.30 до Баштанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надійшло повідомлення від громадянина Бараннікова А.А., про загибель 2 голів свиней, який проживає по вул. Шевченка, 28, с. Піски, Баштанського району. За результатами дослідження відібраного патологічного матеріалу встановлено діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати досліджень патологічного матеріалу від 08.04.2019 № 000770 п.м./19). На позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанськый районній державній адміністрації від 08.04.2019 оголошено карантин, визначено епізоотичне вогнище, зону захисту та зону нагляду.

Зона захисту в радіусі 3 км, до якої увійшли населені пункти Піски, Костянтинівка Баштанського району.

Зона нагляду в радіусі 5 км, до якої увійшли села Баштанського району Новобирзулівка, Шляхове, Плющівка, Свобода, Новопетрівка, Кашперо - Миколаївка, Новофонтанка.

На даний час у карантинній зоні проводиться робота з ліквідації випадку та недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней на сусідні території.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в особі Первомайського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертається до вас із проханням запам’ятати декілька простих правил, щоб уникнути занесення вірусу смертельної хвороби у ваше свиногосподарство!

1.Відмовтесь від поїздок в райони та території де виявлено та підтверджено наявність збудника АЧС.

2.Відмовтесь від придбання свинини та іншої продукції тваринного походження, якщо її походження ви не можете встановити достеменно, або якщо вона походить із районів та територій неблагополучних по АЧС.

3.Навчіться користуватися дезінфікуючими речовинами для рук, підлоги, взуття. Використовуйте їх в кожному випадку коли ви підозрюєте навіть мізерну вірогідність, що можете стати переносником смертоносного вірусу.

4. Не ходіть у приміщення де утримуються тварини без усвідомленої на те нагоди. Встановіть мишоловки та крисоловки навіть там де, на вашу думку мишей та крис не було ніколи. По максимуму зменшить кількість комах в приміщеннях для тварин.

5.Встановіть сувору заборону на вигул свиней.

6. Людям з вулиці, навіть якщо це ветеринарний лікар, без зміни, дезінфекції одягу та взуття або одягання бахіл, заходити заборонено. Не митими руками доторкатися до свиней не бажано!

7.Використовувати в їжу свиням помиї та залишки зі столу – пряма дорога у кагат із напалмом та втрата коштів сімейного бюджету.

8. Термічна обробка корму для свиней – майже самий ефективний засіб захистити тварину від захворювання. Пам’ятайте, що при температурі у 60ºСвірусзберігаєздатністьвбиватище 10 хвилин. Тому температурну обробку потрібно робити кропом із температурою не менше 90ºС.

9. Розкажіть про ці правила своїм родичам, знайомим, сусідам та просто людям на вулиці при нагоді. Усвідомлюючи небезпеку, ми захищаємо від неї себе і оточуючих.

10. Не панікуйте! Якщо це все ж таки сталось, дзвоніть ветеринарному лікарю, не намагайтесь приховати, збути, продати, вивезти. Адже це може призвести до повного знищення такої важливої галузі сільського господарства країни, як свинарство!