Монетизація пільг

Монетизація пільг

Управління соціального захисту населення Первомайської міської ради повідомляє:

на виконання вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», яка набирає чинності з 01.10.2019 р. Даною постановою затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, а також внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України. Порядком визначено механізм надання
пільг у грошовій формі, операційні дії щодо виплати пільг у грошовій безготівковій формі та у готівковій формі, окреслено перелік пільг, оплата яких здійснюватиметься у грошовій формі. Згідно з Порядком змінюється не лише підхід до виплати пільг, а й до їх розрахунку.

Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк» аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій. За заявою пільговика надання пільги може проводитись у готівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий пільговиком. Реквізити рахунку мають бути вказані у заяві. Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомляють надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі. Розмір суми буде залежати від того, який набір послуг має пільговик, а також від розміру площі житла, норм споживання, складу сім»ї та доходів.

Для отримання монетизації пільговику необхідно звернутися до управління соціального захисту населення. Спеціалісти уточнюють розміри діючих тарифів по послугам в кожному конкретному будинку. Потім, враховуючи інформацію про пільговика, зокрема склад сім»ї, проведуть розрахунки і перерахують кошти.

Додаткова інформація за адресою вул.Грушевського, 3, управління соціального захисту населення, кабінет № 7, тел. 44682.