Незаконні вирубки караються!

Незаконні вирубки караються!

Не можна навіть уявити новорічне свято без ялинки. Нині є великий вибір штучних, та все ж громадяни віддають перевагу лісовій красуні. Уже за 10-15 днів до Нового року в кожному місті з’являться міні-ринки із продажу ялинок, але не всі продавці здійснюють свою діяльність законно. Першими порушниками є ті, хто займається незаконною вирубкою.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід тягне за собою накладання штрафу. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком до вісімнадцяти років, яка не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст.307 КУпАП). Також передбачено відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, що згідно зі ст.88-1КУпАП тягне за собою накладання штрафу з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть приймати відповідні місцеві суди.

Уже декілька років кожна сосна чи ялинка маркується пластиковими бирками зі штрих-кодом. Тож, якщо на базарі чи в іншому місці продажу ви бачите, що електронний чип відсутній, це означає, що новорічна красуня незаконно зрубана. За штрих-кодом покупець може безкоштовно дізнатися, де ця ялинка виросла, у якому лісгоспі, якого вона походження, коли була зрубана. Варто лише набрати цифри із бирки на сайті Державного підприємства «Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний центр» (www.ukrforest.com) і всі відомості про лісову красуню стануть відомі.

Для тих, хто все ж вирішив збагатитися незаконним промислом, повідомляємо, що за незаконну заготівлю і продаж передбачено покарання, відповідно до ст.246 КК України «Незаконна порубка лісу», у вигляді штрафу від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк із конфіскацією незаконно добутого. Тож готуючись до Нового року, подбайте, щоб ніщо не затьмарило вашого свята!