Звіт про виконання за 9 місяців 2019 року Програми економічного і соціального розвитку міста Первомайська на 2018-2020 роки управління соціального захисту населення

Звіт про виконання за 9 місяців 2019 року Програми економічного і соціального розвитку міста Первомайська на 2018-2020 роки управління соціального захисту населення

Зайнятість населення та ринок праці

Програмою зайнятості населення міста Первомайська на 2019 рік передбачено створити 475 робочих місць в усіх галузях економіки. Станом на 01.08.2019 року завдяки розвитку підприємницької діяльності на підприємствах, установах і організаціях різних форм власності створено 363 робочих місця, що складає 76,42 % від річного завдання, в тому числі: 107 робочих місць в галузях економіки, 256 індивідуальними підприємцями, які вперше зареєстрували свою діяльність.

В центрі зайнятості функціонує й користується популярністю серед відвідувачів профінформаційний сектор та ресурсно-інформаційний центр, де розміщено багато цікавої та корисної інформації, буклетна продукція, в тому числі і щодо протидії торгівлі людьми. Протягом січня-вересня 2019 року проведено семінари з питань запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми 44 семінари за участю 319 осіб, проведено 76 семінарів із загальних питань зайнятості та стану ринку праці, в яких взяли участь 763 ос., 171 семінар з техніки пошуку роботи, до участі в яких залучено 1322 ос., 13 семінарів з гендерних питань за участю 89 осіб, 10 семінарів «Жінка на ринку праці» за участю 91 ос.

В центрі зайнятості функціонує й користується популярністю серед відвідувачів профінформаційний сектор та ресурсно-інформаційний центр, де розміщено багато цікавої та корисної інформації, буклетної продукції, в тому числі і щодо протидії торгівлі людьми. Серед осіб, що перебувають на обліку в центрі зайнятості, постраждалих від торгівлі людьми не виявлено.

Фахівцями первомайської філії проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед безробітних, що потенційно здатні стати підприємцями. Розповсюджується безкоштовно інформаційно - роздаткова література, яка надходить централізовано з Державного центру зайнятості. Функціонує ресурсно-інформаційний центр, де розміщена інформація “Майбутньому підприємцю“, аналогічна інформація розміщена в профінформаційному секторі, де відвідувачі можуть самостійно користуватись необхідним.

Протягом січня–вересня 2019 року проведено89 безоплатні індивідуальні консультації з питань організації для провадження підприємницької діяльності.

Управлінням соціального захисту населення Первомайської міської ради постійно забезпечується інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням щодо переваг легальної праці, соціальних ризиків громадян, які працюють без оформлення трудових відносин та отримують заробітну плату неофіційно. У січні – вересні 2019 року проведено 7 «гарячих ліній» та 82 зустрічі у трудових колективах, розповсюджено 809 буклетів щодо переваг легальної зайнятості.

Грошові доходи населення та заробітна плата

Заборгованість із заробітної плати згідно з статистичними даними станом на 01.01.2019 року складала 1443,0тис.грн. За оперативними даними станом на 01.10.2019 року заборгованість із заробітної плати на підприємствах міста складає 3935,7тис.грн., з них КП «Первомайський міський водоканал» - 3378,9тис.грн., філія «Первомайський райавтодор» - 556,8тис.грн. У березні 2019 року підприємства-боржники надали графіки погашення заборгованості по заробітній платі у 2019 році.

КП «Тепло» графік виконано. По КП «Первомайський міський водоканал» з початку року в рахунок погашення заборгованості по заробітній платі надійшло 577,7тис.грн.

З початку 2019 року здійснено 94 обстежень по мінімальних гарантіях в оплаті праці, з них проведено 27 інформаційно-роз’яснювальних робіт з питань оплати та нормування праці. Керівникам підприємств надаються відповідні рекомендації.

Підприємствами комунальної форми власності проводиться аналіз витрат на утримання адміністративно-господарського апарату, легкового автотранспорту, благодійництво та інших витрат невиробничого характеру, щоквартально звіти керівників розглядаються на засіданнях балансових комісій, на яких надаються пропозиції щодо прийняття рішення по скороченню вказаних витрат та спрямування зазначених фінансових ресурсів на погашення заборгованості із заробітної плати. З початку року проведено три балансові комісії – 11.03, 21.03, 13.08. 2019р., де були заслухані керівники комунальних підприємств міста.

З початку року проведено 9 засідань комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано 24 керівників підприємства-боржника .

Постійно забезпечується інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням щодо мінімальних гарантій в оплаті праці, переваг легальної праці, своєчасної виплати заробітної плати.

Так, в газеті «Всесвіт » від 07.02.2019р. №6 надруковано статтю «Мінімалка від початку року зросла».

Також з метою прискорення погашення заборгованості по заробітній платі щомісяця проводяться телефонні “гарячі лінії” з питань легалізації заробітної плати, дотримання законодавства в частині мінімальної заробітної плати, погашення заборгованості по заробітній платі. Так, з початку 2019 року проведено чотири телефонні “гарячі лінії”: 29.01,14.02,14.03,02.04.2019 року на тему «Мінімальні гарантії в оплаті праці». 12.04.2019 року проведено телефонну “гарячу лінію” на тему « Зміни в законодавстві щодо оплати праці»; 15.05.2019 року проведено телефонну “гарячу лінію” на тему « Зміни в законодавстві щодо оплати праці»; 10.06.2019 року проведено телефонну “гарячу лінію” на тему «Мінімальні гарантії в оплаті праці»; 23.07.2019 року проведено телефонну “гарячу лінію” на тему «Мінімальні гарантії в оплаті праці»; 27.08.2019 року проведено телефонну “гарячу лінію” на тему «Мінімальні гарантії в оплаті праці»; 19.09.2019 року проведено телефонну “гарячу лінію” на тему «Мінімальні гарантії в оплаті праці».

12.03.2019 року на колегії управління соціального захисту населення Первомайської міської ради розглянуто питання «Про погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах міста та виконання графіків погашення заборгованості за 2018 рік».

05.05.2019 року на розширеній нараді при міському голові розглянуто питання «Про стан оплати праці та здійснення контролю за дотриманням мінімальної заробітної плати, погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах міста».

10.05.2019року на засіданні міськвиконкому Первомайської міської ради «Про виконання міського бюджету за 1квартал 2019року», одним із висвітлених питань - про стан оплати праці та забезпечення контролю щодо своєчасної виплати мінімальної заробітної плати на підприємствах міста.

Охорона праці

З початку 2019 року управлінням соціального захисту населення проведено 25 інформаційно-розʼяснювальних робіт на підприємствах, установах та організаціях міста, в результаті яких керівникам надано 72 рекомендації щодо усунення недоліків виявлених в результаті проведення даної роботи.

Значна кількість цих обстежень проводилась спільно з відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві – 18.

Також роз’яснювальна робота з охорони праці проводиться вразі звернення до управління соціального захисту населення (4).

Питання охорони праці щоквартально розглядаються на засіданнях міського координаційного комітету з питань безпечної життєдіяльності населення, проведено 2 засідання. За невиконання графіків проведення атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці на засідання комітету запрошуються керівники підприємств, установ та організацій для надання пояснень, також, на засідання комітету запрошуються посадові особи підприємств, які допустили порушення законодавчих та інших нормативно – правових актів з охорони праці, що призвели до нещасних випадків на виробництві.

З початку 2019 року управлінням соціального захисту населення спільно з відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві проведено 25 семінарів та нарад, а також 5 «гарячі лінії». Розповсюджено 130 буклетів на тему: «Що робити, якщо стався нещасний випадок на виробництві.», «Пам’ятка потерпілому, з яким стався нещасний випадок на виробництві». Також на сайті міста висвітлено 3 статті на теми: «Деякі роз’яснення щодо охорони праці при роботі на комп’ютері», «Порядок проведення медичних оглядів працівників», «Як правильно прийняти інваліда на роботу».

Протягом звітного періоду в місті сталося 3 нещасних випадки виробничого характеру. Випадки професійних захворювань не зареєстровано.

Соціальне забезпечення

Робота у сфері соціального захисту спрямована на підтримання найуразливіших верств населення, удосконалення системи соціальних послуг, підвищення їх якості та ефективності, посилення адресності.

В місті прийнято програми, направлених на соціальний захист малозабезпечених категорій населення міста, основними з яких є:

- “′Місто, де зручно всім′”, яка складається V розділів: “ Соціальний захист мешканців міста, які потребують допомоги ”; “Соціальна адаптація бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі”; “Безбар’єрна Первомайщина”, «Соціальний захист учасників антитерористичної операції та їх сімей, сімей військовослужбовців, які загинули під час участі в антитерористичній операції – мешканців м. Первомайська» та «Соціальний захист сімей з дітьми та осіб, які перемістились з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в м. Первомайськ».

- “Програма надання матеріальної допомоги громадянам міста”;

- “Програма надання пільг на житлово-комунальні послуги та придбання твердого палива окремим громадянам м. Первомайська”;

- три програми фінансування громадських організацій міста та інші.

Станом на 01.10.19 року матеріальну допомогу з місцевого бюджету отримали 358 ос. на суму 660 000 грн., з них на депутатські звернення отримали допомогу 47 осіб на загальну суму – 306 500 грн.

Протягом осінньо – зимового періоду 2018-2019 рр. Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Первомайськ з пункту розподілу речей, які були у вжитку, надано допомогу 314 особам.

В місті налічується 38 волонтерських загонів загальною чисельністю 851 особа, якими надано допомогу за 9 місяців 2019 року 386 мешканцям міста.

В місті діє Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) місто Первомайськ, до його складу входять 6 відділень (2 відділення соціальної допомоги вдома,відділення денного перебування, відділення організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги, відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання людей похилого віку, відділення стаціонарного паліативного догляду. Також, в місті функціонує Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. На обслуговуванні в територіальному центрі станом на 01.10.2019 року перебуває 467 осіб похилого віку; проходили реабілітацію у центрі 27 дітей з інвалідністю. Проводилось обстеження сімей, які виховують дітей з інвалідністю та надавались консультативні та реабілітаційні послуги. Фахівці центру надавали надомні реабілітаційні послуги відповідно до індивідуальних програм реабілітації дітей-інвалідів. Протягом 9 місяців 2019 року до Миколаївського реабілітаційного центру направлено 5 дітей, 7 дітей пройшли реабілітацію відповідно до Постанови КМУ № 309 за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 134228,15 грн. У відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання перебуває 30 осіб, у відділенні стаціонарного паліативного догляду – 15 осіб.