ОБЕРЕЖНО!!! ПТАШИНИЙ ГРИП!!!

Пташиний грип – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту, що викликає один зі штамів вірусу грипу типу А. Із 15 підтипів вірусу пташиного грипу найвищу патогенність мають підтипи Н5 і Н7. Особливо небезпечним вважають вірус типу H5N1, який дуже швидко мутує, має схильність одержувати гени від вірусів, що інфікують інші види тварин, здатний викликати важку хворобу в людини.

Так, 18 січня 2020р. на промисловому підприємстві "Хутір", що на Вінниччині, було зареєстровано загибель птиці. Лабораторні дослідження встановили діагноз "грип птиці" типу А, субтипу H 5. До епізоотичного осередку, крім ПП «Хутір», віднесено господарства ТОВ «Немирів-Поділля» та СТОВ «Колосок», які розташовані в с. Бугаків Немирівського району. В даних господарствах утримувалось 116 тис. птиці, які підлягали знищенню.

Хвороба призводить до високих економічних збитків пов’язаних зі знищенням хворих птахів, ліквідацією осередків захворювання, економічними обмеженнями.

Пташиний грип відноситься до транскордонних захворювань, які неможливо зупинити на кордоні, адже основним фактором поширення є інфіковані дикі перелітні птахи. Мігруючі водоплавні птахи – частіше дикі качки – є природним резервуаром вірусу пташиного грипу. Вони найменш сприйнятливі до інфекції. А ось домашні птахи, включаючи курей, гусей та індиків, дуже сприйнятливі до її збудника, тому епізоотії смертельного грипу швидко поширюються серед них. Вірус пташиного грипу, як правило, не вражає інші види тварин, окрім птахів і свиней.

Під час спалаху пташиного грипу серед птахів існує можливий ризик і для людей внаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами. Наразі немає зареєстрованих випадків, щоб джерелом захворювання людей на пташиний грип було пташине м'ясо чи яйця, проте, аби убезпечити себе від негативних наслідків, слід утриматися від купівлі м'яса птиці та яйця у місцях стихійної торгівлі.

Первомайське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертається до населення: при підозрі захворювання домашньої птиці та їх смертністю терміново повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини за місцем проживання або до Первомайської державної районної лікарні ветеринарної медицини за адресою: м. Первомайськ, вул. Марії Демченко, 8в, тел. (05161) 7-53-58.