ЗВЕРНЕННЯ до керівників підприємств, установ та організацій Миколаївської області, голів профспілкових організацій

Мешканцям міста
ЗВЕРНЕННЯ до керівників підприємств, установ та організацій Миколаївської області, голів профспілкових організацій

Миколаївська обласна державна адміністрація, Миколаївська обласна організація роботодавців «Промисловці та підприємці Миколаївщини» тгі Миколаївська обласна рада профспілок звертаються до керівників підприємств, установ та організацій області всіх форм власності, які використовують найману працю, та голів профспілкових організацій із рекомендацією - провести моніторинг виконання зобов’язань по колективних договорах 2019 року, а також розпочати роботу з укладання нових або актуалізації укладених колективних договорів на 2020 рік.

Наявність змістовно наповненого колективного договору - ознака сучасного підприємства, установи, організації (далі-підприємства), з прозорими і зрозумілими «правилами гри» у трудовій сфері, ознака підприємства, що піклується про свій кадровий потенціал. Колективний договір сприяє забезпеченню прозорості й стабільності відносин працівників з роботодавцем, додатковому закріпленню існуючих умов праці, врегулюванню таких важливих питань, як забезпечення зайнятості, оплата праці та недопущення її заборгованості, охорона праці, соціальний захист працівників.

Як доводить практика, чим вищий рівень соціальної підтримки працівників, тим стабільніший колектив, вища відповідальність кожного за кінцеві результати роботи підприємства. Колективний договір дозволяє налагодити чітку організацію праці і виробничу дисципліну, що підвищує конкурентоспроможність підприємства.

Правові засади розроблення, укладання та виконання колективних договорів визначені Законами України “Про колективні договори і угоди” та “Про соціальний діалог в Україні”.

Колективні переговори з укладання колективного договору - тривалий і часто нелегкий процес узгодження і закріплення оптимального балансу інтересів працівників і роботодавця з питань регулювання трудових та інших безпосередньо пов’язаних із ними відносин. Тому, керуючись ст. 8 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та ст. 10 Закону України «Про колективні договори і угоди», пропонуємо завчасно розпочати двосторонні переговори для того, щоб укласти або актуалізувати колективні договори на поточний рік не пізніше березня 2020 року з подальшою їх повідомною реєстрацією в установленому порядку.