ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО НОВИЙ КОРОНАВІРУС?

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО НОВИЙ КОРОНАВІРУС?

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО НОВИЙ КОРОНАВІРУС?

ЯК ЗАПОБІГТИ ПОШИРЕННЮ ХВОРОБИ ТА ДІЇ У ВИПАДКУ ЇЇ ВИНИКНЕННЯ (за матеріалами МОЗ України)

ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ ЗАХВОРЮВАННЯ?

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі, а передається відлюдини до людини. Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання.

ВІДСТАНЬ – ЦЕ ГАРАНТІЯ БЕЗПЕКИ.

Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м. Переважає контактний шлях зараження. Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальних шляхів хворого чи інфікованого.

ЧИ МОЖНА ЗАРАЗИТИСЬ ВІД ТВАРИН?

Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

ЧИ ПЕРЕДАЄТЬСЯ ВІРУС ЧЕРЕЗ ФРУКТИ?

Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.

СКІЛЬКИ ВІРУС ЖИВЕ НА ПОВЕРХНЯХ? ЧИМ МОЖНА ВБИТИ ВІРУС?

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

ЧИ БЕЗПЕЧНО ОТРИМУВАТИ ПОСИЛКИ З КРАЇН, ДЕ ЗАРЕЄСТРОВАНО ВИПАДКИ ЗАХВОРЮВАНЬ, СПРИЧИНЕНИХ НОВОЮ КОРОНАВІРУСНОЮ ІНФЕКЦІЄЮ ?

Так, цілком. Неможливозаразитися COVID-19 через посилку.

Куди звертатись, якщо ви підозрюєте, що захворіли на коронавірус

ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ: Що повинні знати про коронавірус.