Як поводити себе під час карантину

Мешканцям міста
Як поводити себе під час карантину

1. Виходьте з будинку тільки по обов'язкових справах - на роботу, за продуктами, в аптеку, з метою отримання медичних або інших життєво важливих послуг.

2. Не варто відвідувати парки, сквери, ігрові та дитячі майданчики та інші громадські місця.

3. Не можна проводити заняття в гуртках, секціях, спортклубах, тренажерних залах, навіть з мінімальною кількістю учасників. Це поширюється на заняття як в державних, так і в приватних установах. Можна займатися фізкультурою індивідуально вдома.

4. Спілкуватися з іншими людьми слід дистанційно за допомогою засобів зв'язку, не слід ходити в гості і приймати у себе вдома друзів і членів сім'ї, які не проживають з вами. Навіть люди без симптомів можуть бути потенційно хворими (нагадуємо, що інкубаційний період від 1-14 днів)

5. Рекомендації для тих, хто входить до групи ризику: людям похилого віку, людям з важкими хронічними захворюваннями (будь-якого віку), тривалими респіраторними захворюваннями, включаючи астму, аутоімунними і серцево-судинними захворюваннями, з діабетом, розладом імунної системи і онкологічними захворюваннями слід проявляти особливу ​​обережність. Намагайтеся взагалі не виходити з дому і нікого до себе не запрошувати. Але можете звертатися за допомогою до друзів і членів сім'ї, щоб вони допомогли з доставкою продуктів харчування і ліків на будинок.

6. По можливості працюйте з дому, використовуйте відеодзвінки і конференц-зв'язок. Якщо ви замовляєте товари, доставка повинна здійснюватися тільки до порога, вхід в житлові та робочі приміщення кур'єрам заборонений.

7. Знаходячись вдома або на роботі періодично провітрюйте приміщення, щоб отримувати ефективні протяги. Частіше проводьте прибирання з миттям підлоги, поверхонь меблів, дверних ручок — дезінфікуючими та миючими засобами.

8. Часто і ретельно мийте руки з милом протягом 30-60 секунд або обробляйте їх спиртовмісними (від 60%) антисептиками.

9. Якщо ви виходите з дому в ситуаціях, коли це потрібно (див. пункт 1), контакт з іншими людьми повинен бути скорочений до мінімуму. Дотримуйтесь дистанції в 2 метри від людей, одягайте маску, не контактуйте з людьми у яких є ознаки распіраторних захворювань.

10. Пам'ятайте, що з 18 березня заборонено перевозити більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах, автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення міськими маршрутами.

11. Якщо існує проблема зі здоров'ям, рекомендується отримувати медичні послуги віддалено, по телефону, утримуючись, наскільки це можливо, від відвідування амбулаторій і лікарень. Перед тим, як записуватися на плановий огляд у медично-інформаційній системі - на дослідження, щеплення, планову консультацію, отримання довідки, рецептів, проходження медичної комісії, масаж, фізіопроцедури або просто задати питання чи взяти довідку - обов'язково зв'яжіться зі своїм сімейним лікарем, лікарем-терапевтом або лікарем-педіатром (за мобільним телефоном вашого лікаря або через реєстратуру потрібної амбулаторії), щоб врахувати необхідність і доцільність візиту.

Не піддавайтеся паніці і будьте здорові.