Про верифікацію державних виплат

Мешканцям міста
Про верифікацію державних виплат

Верифікація державних виплат – це комплекс заходів із збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення недостовірних даних у автоматизованих інформаційних системах, базах даних суб’єктів надання інформації. Простіше це ті дані, які громадяни надають для призначення ДСД, житлових субсидій та пільг. Верифікація стосується всіх отримувачів допомоги, субсидій, пільг від держави. Верифікація здійснюється автоматично 1 раз на місяць. Здійснює її Міністерство фінансів.

Метою верифікації житлових субсидій є виявлення неправомірно призначених житлових субсидій, зокрема особам, котрі здійснили купівлю товарів довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн., автомобіля, квартири, земельної ділянки тощо, а також осіб, які отримують по декілька субсидій одночасно.

Важливо зазначити, що наша мета щоб громадяни могли оформити субсидію без черг та бюрократичних перепон. Саме тому для її оформлення з переліку документів достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи.

Трапляються випадки коли громадяни в свій час передали по генеральній довіреності своє рухоме і нерухоме майно (будинки, автомобілі, квартири, тощо) та навіть забули про це, тепер, коли нові власники оформлюють це все належним чином при верифікації виникає непорозуміння з доходами, що приводить до переплати державних коштів. Так протягом минулого року при проведенні верифікації було перевірено близько 3 тис. отримувачів субсидій, через недостовірні дані у майновому стані у 4 осіб виявлено переплату 49980 грн. Громадяни добровільно сплатити переплачені кошти до Державного бюджету.

Дані про отримувачів державних соціальних допомог, житлових субсидій, пільг щомісячно надсилаються до Міністерства фінансів для перевірки в різних базах та інформаційних системах. Після проведення перевірки Міністерство фінансів надсилає до органу (управління соціального захисту населення), який проводить виплату рекомендації щодо зупинення, або припинення виплат у зв’язку з виявленими невідповідностями. Орган, який здійснює виплату (управління соціального захисту населення) на підставі такої рекомендації піднімає питання повернення надмірно або безпідставно отриманих сум допомог, субсидій, пільг.Такі кошти мають бути повернуті отримувачами державних допомог, субсидій, пільг на рахунок органу, який призначав дані виплати. У разі відмови громадянина якому призначено державну виплату самостійно повернути суму надміру перерахованої виплати питання про її примусове стягнення вирішується в судовому порядку.