Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Право на альтернативну службу

Мешканцям міста
Право на альтернативну службу

          Відповідно до ст.2 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу», право на проходження альтернативної (невійськової) служби мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і якщо вони належать до діючих відповідно до законодаства релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

   Для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадянин після взяття на військовий облік, але не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду призову на строкову військову службу, особисто подає письмову заяву до комісії у справах альтернативної (невійськової) служби за місцем проживання.  Віруючі громадяни України призовного віку, які бажають скористатися правом на альтернативну (невійськову) службу під час весняного призову, повинні подати заяву про це до 1 лютого 2020 року.

    Заява пишеться у довільній формі із зазначенням мотивів неможливості проходження строкової військової служби та підтвердженням істинності релігійних переконань громадянина. До заяви додається: копія паспорта, кода, копія документа про освіту, довідка про склад сім’ї, довідка, яка підтверджує істинність релігійних переконань, довідка з місця роботи або навчання.

   Місце проходження громадянином альтернативної служби визначає комісія у справах альтернативної (невійськової) служби з урахуванням суспільних потреб, в межах населеного пункту за місцем проживання громадянина.

   Час проходження громадянином альтернативної служби зараховується до його загального трудового стажу. Строк альтернативної служби у півтора раза перевищує строк військової служби в Збройних Силах України.

   З питань проходження альтернативної (невійськової) служби звертатись до управління соціального захисту населення Первомайської міської ради за адресою: вул. Театральна, 6а.

Телефон: 7-52-44.

Начальник управління соціального захисту населення               Ольга КОЛЕСНІЧЕНКО