Забруднений оксидом етилену кунжут з Індії!

Мешканцям міста
Забруднений оксидом етилену кунжут з Індії!

До Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 15.01.2021 р. № 2020.6032-fup 5 стосовно виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену (0.48 mg/kg – ppm) у насінні кунжуту, що експортувалось з Індії (експортер: TalakshiLalji&Co, Mumbai) через Нідерланди (імпортер: DipasaEuropeB.V., Enschede) до країн-членів ЄС та до Фінляндії, де було використане при виготовленні хлібців (виробник: LantmännenCerealiaOy, Kotka) та експортовано до України (отримувач: ПРАТ «ЛантманненАкса», вул. Привокзальна, 3, м. Бориспіль, 08304).

Первомайське міжрайонне управління ГУ ДПСС в Миколаївській області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві насіння кунжуту експортованого з Індії та/ або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучення з виробництва та /або обігу, адже встановлено, що вона може спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та у строк не більше двох робочиднів письмово інформувати про виявлену невідповідність, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України “Про основніпринципи та вимоги до безпечності та якостіхарчовихпродуктів”.

Шановні споживачі! У разі виявлення в обігу Хлібців з кунжутом зразок маркування виробника приведено нижче Суурсааренкату 1, м. Котка, Фінляндія, 48100 SesameFinnCrisp 250г просимо негайно повідомити Первомайське міжрайонне управлінняза тел. (05161) 7–53–58.