В експортованих заморожених суцвіттях броколі знайшли небезпечну хімічну речовину – хлорпірифос

Мешканцям міста
В експортованих заморожених суцвіттях броколі знайшли небезпечну хімічну речовину – хлорпірифос

Її використовують як інсектицид і акарицид для боротьби зі шкідниками.

Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області доводить до відома про отримання інформаційного повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів  RASFF  від 06.06.2023 року № 2023.3251-fup2, стосовно виявлення хлорпірифосу у заморожених суцвіттях броколі.

Броколлі експортувалися з Польщі постачальником ProstoFrostoSp. z o.o., Katowice. Отримувач в Україні – ПП “Здоровий продукт”, вулиця Тростянецька 47/154, м. Київ, 0175.

ІНФОРМАЦІЙНО: Хлорпірифос впливає на нервову систему людини, спричинює головний біль, погіршення зору, порушення свідомості, судоми. Через сильне отруєння може настати смерть.

У разі виявлення даного товару в обігу, просимо негайно повідомити Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. М. Демченко, 8в за телефоном (05161) 7 – 53 – 58, або на електронну адресу prv_vetmed@ukr.net,та інформуємо, що відповідно до статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 даного закону.