Мешканцям міста

Мешканцям міста
Мешканцям міста

ПРАВИЛА

   поведінки населення на водних об’єктах міста

 

 

 В Миколаївській області торік на водних об'єктах загинули 49 осіб, з них 4 дітей. У поточному році-5 осіб.

 Внаслідок нещасних випадків на воді в Первомайську торік загинули 4 особи (2 особи-в річці Південний Буг, 1 особа-в річці Синюха, 1 особа-в ставку, що в мікрорайоні «Фрегат»). У поточному році-1 особа в річці Південний Буг.

Запорукою запобігання загибелі людей на воді є дотримання Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.12.2001 року № 272 (у редакції Міністерства надзвичайних ситуацій України від 24.09.2012 № 1214).

Відповідно до цих правил громадянам, які відпочивають у місцях масового відпочинку на водних об'єктах, забороняється: запливати за межу купання акваторії, яку огороджено буями, підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів, залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети, використовувати рятувальні засоби не за призначенням, стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього і в місцях, де невідомі глибина та стан дна, розпивати спиртні напої і купатися в нетверезому стані, організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається, забруднювати і засмічувати водні об'єкти та територію пляжів, подавати обманні сигнали тривоги заради жарту, залишати без нагляду малолітніх дітей, використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки, використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони, приводити із собою собак та інших тварин.  

Розпорядженням міського голови від 09.03.2016 № 101-р   визначені місця дозволені і заборонені для масового відпочинку та рибальства на водних об’єктах міста. Зазначене розпорядження розміщене на веб-сайті міста.

Згідно нього, місцем масового відпочинку населення визначений міський пляж “Райдуга”, який розташований на правому березі річки Південний Буг.

Всі інші місця на водних об'єктах міста не обладнані рятувальними постами і для купання заборонені.

      Відповідно до вимог пункту 4.13 в) Правил любительського і                          спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 № 19, забороняється   лов   риби,   добування  водних  тварин протягом усього року на ділянці в межах
2
м.Первомайська від впадання р.Кодима  вниз 

річкою до краю міської межі; у притоці  Синюха  на  ділянці  від   Первомайського   заводу будматеріалів до впадання в р.Південний Буг.

Забороненими для купання, плавання на човнах визначені місця біля:  водозабору КП "Первомайський міський водоканал" в районі селища цукрового заводу (правий берег річки Південний Буг;  водозаборів № 1 та № 2 КП ”Первомайський міський водоканал”(лівий берег річки Синюха та правий берег річки Південний Буг); греблі та території ГЕС;  автомобільних мостів через річки Південний Буг та Синюха; залізничного мосту через річку Південний Буг; автомобільного мосту через річку Кодима.

         Зони, де дозволено заняття водними видами спорту: по всій акваторії річок за рішенням організаторів заходів з попереднім повідомленням про місце проведення заходу Державної пошуково-рятувальної служби на водних об'єктах, окрім районів міського пляжу; водозабору КП "Первомайський міський водоканал" в районі селища цукрового заводу; водозаборів № 1 та № 2 КП ”Первомайський міський водоканал”; греблі та території ГЕС;   автомобільних мостів через річки Південний Буг та Синюха; залізничного мосту через річку Південний Буг, а також автомобільного мосту через річку Кодиму.

Занурення з водолазним спорядженням дозволено з лівого берегу річки Південний Буг: початок-на відстані 50 м від мосту нижче по течії від місця зливу річок П.Буг та Синюха, кінець-далі 110 м уздовж берега та на відстані 40 м від берега по акваторії в напрямку середини річки.

Використання самохідних і несамохідних плавзасобів всіх форм власності на водних об'єктах міста не дозволяється через відсутність на території міста човнових станцій (баз), пунктів прокату (баз), обладнаних постійними рятувальними постами.

         Небезпечними для купання є традиційні місця масового відпочинку населення біля води, а саме:

на річці Південний Буг- райони “Млину”(вул. Семена Урицького, навпроти острова); ТОВ «Птахокомбінат» (вул. Павла Постишева, пляж “Ломка”); греблі гідроспоруди Первомайської ГЕС, залізничного та автомобільних мостів; Комсомольського парку (вул. Чернецького);

на річці Синюха- район автомобільних мостів;

ставок, що в мікрорайоні "Фрегат" (вул. Корабельна)-вся територія ставка.

Шановні громадяни, будьте обережними під час відпочинку на воді!

Про всі події на водних об’єктах та про трагічні випадки загибелі на них людей необхідно негайно повідомляти за телефонами: 101, 102, 4-36-33, 102,

4-22-16, 7-51-94.

 

Начальник відділу з питань надзвичайних

ситуацій апарату виконавчого комітету

Первомайської міської ради                                                              М.П.Бабенчук