26 РОКІВ РЕФЕРЕНДУМУ

26 РОКІВ РЕФЕРЕНДУМУ

Першого грудня 1991 року на території колишньої УРСР відбувся всеукраїнський референдум, на якому громадяни переконливою більшістю голосів підтримали Акт про державну незалежність України.

На референдум було винесене одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Під час демократичного волевиявлення український народ засвідчив прагнення жити у суверенній державі. Референдум показав, що джерелом нашої незалежної державності є не кулуарні домовленості представників окремих політичних сил, а воля українського народу.

Всенародне підтвердження Акту проголошення незалежності України забезпечило незворотність процесу творення української незалежної держави і сприяло його завершенню в умовах свободи поза межами Радянського Союзу. Референдум забезпечив як найшвидше утвердження України як повноправної і повноцінної суверенної держави і відновлення її місця в Європі та світовій спільноті.

Результат референдуму мав величезне значення. Після нього розпочався процес міжнародного визнання України як незалежної суверенної держави.

Відділ інформаційної діяльності і комунікацій
з громадськістю та ЗМІ апарату виконкому