Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Голокост – цілеспрямована політика нацистів у роки Другої світової війни щодо знищення євреїв на окупованій території Європи, жертвами якої стали близько 6 мільйонів громадян єврейської національності. Вважається одним із різновидів геноциду.

01 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 «Пам'ять про Голокост», що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, в якій зазначено, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…», та закликала держави-члени зробити все можливе, щоб наступні покоління зберегли пам'ять про цю жахливу трагедію людства та запобігти в майбутньому актам геноциду.

Україна приєдналася до цього документу та з 2012 року вшановує жертв трагедії разом зі всім світом на державному рівні. Відповідно до постанови Верховної Ради України від 05 липня 2011 р. № 3560-VI «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру» в Україні щорічно відзначають День пам'яті жертв Голокосту 27 січня. Саме 27 січня 1945 року війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі. Через Аушвіц, за оцінками науковців, пройшли 1,3 мільйона людей. Понад мільйон із них загинули. У сучасному світі табір смерті Аушвіц став символом нацистських злочинів.

******

Масштаб трагедії Голокосту неможливо виміряти сухою статистикою. За кожною цифрою можна побачити людське життя, і в цілому, усю людську цивілізацію, яку було поставлено під кулеметну чергу. Правду про цей злочин необхідно доносити до серця і свідомості кожної людини.

Наша пам'ять має стати пересторогою для всіх, хто намагається посіяти зерна розбрату у нашій багатонаціональній сім'ї. Давайте прагнути того, щоб в Україні ніколи не знайшлося місця для міжнаціональної нетерпимості та релігійної ворожнечі.

Вічна пам’ять безневинно загиблим!

УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ`ЯТІ