2 СЕРПНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГОЛОКОСТУ РОМІВ

2 СЕРПНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГОЛОКОСТУ РОМІВ

2 серпня – Міжнародний день голокосту ромів – це меморіальна подія, що започаткована Прокламацією Міжнародної ради пам'яті геноциду ромів та була ухвалена 23 листопада 1996 року активістами ромських організацій 10-ох країн Європи та Сполучених Штатів Америки на конференції під назвою: «Геноцид. Пам'ять. Надія».

У ніч з 2 на 3 серпня 1944 року у нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау в газових камерах було знищено (за різними даними ) понад 3000 ромів.

Ця трагедія назавжди увійшла у людську свідомість як сторінка історії під назвою: жахіття нацистського терору. Багато десятиліть минуло, віддаляючи нас від тих жахливих подій, і сьогодні Україна впевнено йде європейським шляхом, де немає місця расовому упередженню та агресії.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 8 жовтня 2004 р. № 2085-IV «Про відзначення Міжнародного дня голокосту ромів» Міжнародний день голокосту ромів в Україні відзначається на державному рівні.

Пам’ятаючи і засуджуючи жахливі, нічим невиправдані злодіяння фашизму, Україна з великою відповідальністю ставиться до питання збереження міжнаціонального миру в Україні та принципів толерантного ставлення до представників ромської національної меншини та інших національностей, які проживають в Україні.

Відділ інформаційної діяльності і
комунікацій з громадськістю та засобами масової
інформації апарату виконавчого комітету міської ради
за матеріалами Інтернет-видань