75-річний ювілей Андрія Антонюка

75-річний ювілей Андрія Антонюка

11 жовтня 2018 року в Первомайську проходили заходи з нагоди 75-річного ювілею Андрія Антонюка, Народного художника України, заслуженого художника України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка та премії ім. В.Стуса, Почесного громадянина міста Первомайська, нашого земляка.

Андрій Антонюк належить до славетної когорти видатних митців, які прославляли наш край, оспівуючи його красу на увесь світ. Тож його ім’я назавжди вписане в історію вітчизняного образотворчого мистецтва.

Розпочались заходи в Первомайському краєзнавчому музеї відкриттям виставки картин видатного митця – «Свіча роду. Андрій Антонюк». Вшанувати пам’ять талановитого художника прийшли рідні, близькі друзі та знайомі, шанувальники та прихильники творчості Андрія Даниловича, творча інтелігенція міста. Під час зустрічі присутні ділилися спогадами про митця, обговорювали творчий спадок художника, читали вірші присвячені Андрію Даниловичу.

Нагадаємо, що відвідати виставку картин Андрія Антонюка в Первомайському краєзнавчому музеї можна щоденно з понеділка по суботу з 8.30 до 17.00, неділя вихідний.

Цього ж дня радо зустрічала гостей Первомайська загальноосвітня школа №17 ім. Миколи Вінграновського, де свого часу навчався митець. На урочистості завітали ті, хто пам'ятає художника, хто пропустив через власне серце спілкування з цією харизматичною особистістю: син Андрія Антонюка – Данило та його дружина Натела; рідний брат художника – Семен Данилович та його родина; Микола Сопін, друг Андрія Даниловича; Олександр Ус – засновник Всеукраїнського творчого об’єднання «Спокуса»; Інга Хоржевська – заслужений журналіст України; Віктор Завізіон – режисер; Людмила Дромашко – міський голова; Ольга Колесніченко – заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради, Любов Сидоренко – заступник начальника управління освіти міської ради; представники обласних та місцевих ЗМІ.

Під час заходу в урочистій атмосфері було відкрито меморіальну дошку Андрію Антонюку, що встановлена на фасаді школи. Дошку було виготовлено за підтримки міського голови Людмили Дромашко, депутатів міської ради, меценатів Наталії Антонів та Ганни Паровію.

Після мітингу гостям було представлено вечір-реквієм «Боже поле Андрія Антонюка» організований колективом ЗОШ №17. Під час пам’ятного заходу присутні ознайомилися із творчістю видатного художника, цікавими фактами його біографії, послухали спогади про неперевершеного майстра пензля.

Міський голова Людмила Дромашко під час виступу зазначила, що первомайці пишаються своїми видатними земляками і спільним першочерговим завданням сучасників є збереження світлої пам’яті про них задля прийдешніх поколінь. Наостанок Людмила Григорівна вручила у подарунок Данилу Антонюку книгу «Первомайськ у моєму серці», де саме й йдеться про історію нашого міста та його видатних мешканців.

Вечір-реквієм закінчився та залишив по собі теплі, приємні враження. Проте творчий спадок майстра, його талан непідвладний часу, а пам’ять про Андрія Антонюка назавжди залишиться в серцях первомайців.