85-ті роковини Голодомору

85-ті роковини Голодомору

24 листопада 2018 року в місті пройшов ряд заходів присвячених 85 роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Ранок розпочався поминальними заходами у Свято-Покровському храмі. Вшанувати пам’ять жертв голодомору прийшли міський голова Л.Дромашко, заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради О.Колесніченко, заступник міського голови по комунальній власності, земельних відносинах та архітектурних питаннях С.Свідерко, керуюча справами міськвиконкому Л.Постернак, делегації трудових колективів та громадськість міста.

У своєму зверненні міський голова наголосила на недопущенні подібних трагедій в майбутньому, на важливості збереження пам’яті задля прийдешніх поколінь.

Настоятелі православних храмів відслужили поминальну панахиду. На знак вшанування пам’яті всіх безневинно загиблих учасники заходу поклали квіти до Каплички жертв голодомору та поставили свічки.

Того ж дня, в місті Первомайську відбулось урочисте відкриття Меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

З нагоди відзначення 85-х роковин пам'яті жертв Голодомору 1932-1933р.р. в Україні Миколаївською обласною організацією лідерів молодіжного самоврядування «Молодь – майбутнє нації», за сприянням міської влади, було ініційовано спорудження Меморіалу та встановлення 2-х лавок для відпочинку. Ідея створення такого пам'ятного місця належить історику-краєзнавцю А.Сизовій. Автором Меморіалу та лавок став директор студії художньої ковки Вармет Д.Вавриняк. Разом з конструкціями встановлено стенд з інформацією про дане місце та з описом у віршованій формі, автором якої є О. Маковський.

У відкритті меморіалу взяли участь міський голова Л.Дромашко, заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради О.Колесніченко, начальник управління освіти міської ради Г.Остапенко, представники міської прокуратури, студентська та учнівська молодь, громадськість міста, місцеві ЗМІ.

В кінці заходу всім присутнім було запропоновано долучитися до Всеукраїнської акції «Запали свічку!» та викладено «палаючий» хрест.

Відкриття Меморіального комплексу стало ще однією важливою сторінкою в історії міста Первомайська, нашого регіону та України.

О 16.00 в рамках Загальноукраїнської акції «Запали свічку» в Капличці Свято-Покровського храму відбувся поминальний захід, під час якого прихожани та студентська молодь міста запалили символічний хрест зі свічок та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.