9 травня 2019 року первомайці святкували 74 річницю перемоги над нацизмом в Другій світовій війні

9 травня 2019 року первомайці святкували 74 річницю перемоги над нацизмом в Другій світовій війні

...І живуть у пам'яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни...

9 травня 2019 року первомайці святкували 74 річницю перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. О 10.00 вулицею Тараса Григоровича Шевченка та центральною площею міста пройшла урочиста хода за участю ветеранів Другої світової війни, членів громадських організацій: «Діти війни», товариства ветеранів Афганістану, військових пенсіонерів, військовослужбовців 40-ї окремої артилерійської бригади, волонтерів, посадових осіб місцевого самоврядування, молоді та громадськості міста.

Учасники ходи зібрались в Сквері Перемоги, де відбувся театралізований мітинг «В серці пам’ять жива» та урочиста церемонія покладання квітів до Вічного вогню.

Перед присутніми виступили: міський голова Людмила Дромашко, народний депутат України Вадим Підберезняк, заступник голови міської ради ветеранів Анна Ярова. Священнослужителі місцевих храмів відслужили заупокійну літію за загиблими воїнами. Присутні вшанували світлу пам’ять солдат Другої світової та всіх загиблих захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню.

По закінченню мітингу працював «Солдатський привал», де всі бажаючі мешканці міста мали змогу безкоштовно пригоститись солдатською кашею.

Святкового ранку в меморіальному комплексі «Сквер Перемоги» тривав ряд майстер-класів. Викладачі та вихованці дитячої художньої школи навчали всіх бажаючих виготовляти штучні квіти. Дітей та дорослих прикрашали патріотичним боді-артом. Поціновувачі живопису мали змогу переглянути роботи учнів та викладачів дитячої художньої школи. Були також представлені вироби художників та митців декоративно-вжиткового мистецтва. На центральній площі міста розгорнулася виставка бойової техніки, відбулась презентація Центру «Захисту Вітчизни». Серед спортивних заходів цього дня проходили турнір з шашок, змагання з настільного тенісу та міні-футболу.

В міському Центрі культури і дозвілля ім. Є.Зарницької відбувся концерт «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято перемоги».

На свято Перемоги до міста Первомайська завітав заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Кушнір. Під час візиту Олександр Валентинович зустрівся із ветеранами та поклав квіти до пам’ятного знаку і вічного вогню.

Протягом дня відбулись урочисті церемонії покладання квітів до пам’ятників, братських могил та пам’ятних знаків розташованих на території міста.

Так, міський голова Людмила Дромашко, заступник голови ОДА Олександр Кушнір, заступники міського голови, депутати різних рівнів, члени виконавчого комітету взяли участь в заході, який відбувся на місці масового розстрілу мирних жителів міста переважно єврейської національності. Нині на цьому місці стоїть пам’ятний обеліск жителям міста Первомайська, які загинули в роки війни від рук німецьких окупантів, а також хрест та менора. Равін Довід прочитав молитву за душі людей, які тут поховані, після чого присутні поклали квіти до пам’ятних знаків.

Кожного року тут згадують про ті жахливі події. Єдине, що не вмирає – це пам'ять. Первомайськ – багатонаціональне місто, яке традиційно зберігає пам’ять, аби наші нащадки розуміли, до яких страхіть можуть призвести війни.