Агентство економічного розвитку спільно із владою міста Первомайська розпочинають реалізацію проекту «Дорожня карта реформ для громади»

Агентство економічного розвитку спільно із владою міста Первомайська  розпочинають реалізацію проекту «Дорожня карта реформ для громади»

Метою проекту є формування та адвокатування реформ у нашому місті шляхом сприяння об’єднанню зусиль місцевих стейкхолдерів та посилення їхньої експертної спроможності.

Насамперед необхідно визначити найактуальніші реформи для Первомайська. Для цього вже розпочато соціологічне опитування. До переліку реформ не будуть включатися ті реформи, на які не можна вплинути на місцях: медична та освітня. Планується розглядати реформи, на яких через рік можна показати реальний результат. Це можуть бути реформи енергозбереження, поводження з твердими побутовими відходами, житлового сектору. Планується опитати не менше 400 мешканців міста. Таким чином, будуть визначені реформи у нашому місті, які хвилюють громадян і до яких вони готові долучитись.

Наступний крок – аналітичне дослідження на якому етапі перебуває кожна реформа, яку обрали громадяни у місті. Потім – публічне та громадське обговорення.

Паралельно в місті планується створити коаліцію. До коаліції ввійдуть, представники влади, посадові особи, місцеві активісти, експерти, представники бізнесу. Дана коаліція стане майданчиком, на якому будуть обговорюватись подальші плани та дії.

В кінці буде визначена реформа та створена коаліція, яка допомагатиме просувати цю реформу. Згодом буде розроблена дорожня карта даної реформи – покрокова інструкція, що робити, щоб за рік ця реформа запрацювала.

Окрім того для громади буде розроблено онлайн сервіс, який сприятиме просуванню реформи у місті.

Проектом передбачено і навчальний компонент. Будуть проведені три триденні навчальні модулі для активістів міста, де їх навчатимуть, як працювати з владою.