Асоціація «Енергоефективні міста України» проводила X міжнародну конференцію «Угода Мерів: нові горизонти та можливості».

Асоціація «Енергоефективні міста України» проводила X міжнародну конференцію «Угода Мерів: нові горизонти та можливості».

13 та 14 червня 2016 року міський голова Людмила Дромашко, начальник відділу інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю та засобами масової інформації Олександр Тяпушкін, представники громадськості міста відвідали з робочим візитом місто Луцьк, де в рамках Європейського тижня сталої енергетики, Асоціація «Енергоефективні міста України» проводила X міжнародну конференцію «Угода Мерів: нові горизонти та можливості».
Захід, який проходив під егідою Європейської ініціативи Угода Мерів, об’єднав українські міста, які є лідерами у сфері енергоефективності та енергозбереження, для того, щоб обговорити їх досвід у впровадженні політики сталого енергетичного розвитку, позитивні приклади та реалізовані проекти, залучення коштів у ці проекти та почути про міжнародний досвід з реалізації Угоди Мерів.
В конференції взяли участь: представники центральних органів виконавчої влади, дипломатичних місій, донорських структур та міжнародних організацій, громадських організацій, українських міст - підписантів Угоди Мерів та членів Асоціації «Енергоефективні міста України», а також практикуючі експерти і консультанти.
    Протягом 2 днів члени делегації взяли участь у різноманітних тренінгах та практикумах, які відбувалися в рамках 3 секцій на теми: «Вуличне освітлення і термомодернізація будівель: поточний стан та перспективи на майбутнє»; «Житловий сектор – ключовий елемент успішного впровадження Угоди мерів»; «Підвищення рівня участі громадянського суспільства в Угоді Мерів».
    Під час виступу президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Володимир Гаразд наголосив на тому, що «Угода мерів» – це зобов’язання міста про виконання поставлених Європою цілей. Водночас місто, яке взяло на себе ці зобов’язання, отримує фахову технологічну підтримку у процесі написання практичного плану розвитку у кожній галузі окремо.
Кожне нове місто має за рік написати та затвердити цей план. Це дозволяє місту отримати технічну підтримку та залучити інвесторів. Адже ті, хто мають кошти, бачать, що місто має свою власну енергетичну політику і, як наслідок, інвестори готові починати співпрацю. А це в свою чергу збільшує ймовірність залучення коштів у різні сфери економіки регіону.
    Первомайськ вже тривалий час працює над питаннями енергозбереження, в місто залучаються інвестиції, нові технології. В структурі виконавчого комітету міської ради є посада енергоменеджера. Тож, сподіватимемося, що ця робота в майбутньому лише посилиться.