Базовий тренінг по навчальній програмі «Молодіжний працівник»

Базовий тренінг по навчальній програмі «Молодіжний працівник»

З 30 червня по 3 липня 2017 року працівники Первомайської міської централізованої бібліотечної системи взяли участь в базовому тренінгу по навчальній програмі «Молодіжний працівник», що проходив в місті Очаків. Дана навчальна програма реалізується управлінням з питань молоді та туризму Миколаївської обласної державної адміністрації та була започаткована у 2014 році Міністерством молоді і спорту, Державним інститутом сімейної і молодіжної політики та Програмою розвитку ООН. Метою програми є підвищення кваліфікації молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі в умовах децентралізації задля підвищення ефективності розробки та реалізації обґрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях. Програма базується на принципах неформальної освіти, що робить її доступною для широкого кола представників суміжних галузей. Учасниками програми можуть бути всі, хто має досвід і бажання працювати з молоддю. Крім того, участь у програмі «Молодіжний працівник» є безкоштовною. Основними завданнями програми є підвищення теоретичних знань та практичних навичок молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі; надання консультацій з питань формування місцевої молодіжної політики та ін.

Компетентна команда тренерів, серед яких Віталій Сівак (Миколаїв), Тетяна Несват (Мелітополь), Олена Сівак (Первомайськ) провели багатовекторний тренінг, для лідерів та активістів громадських і благодійних організацій, що працюють з молоддю; державних службовців, які відповідальні за реалізацію молодіжної політики на місцевому рівні, працівників інших організацій залучених до роботи з молоддю.

Протягом чотирьох днів учасники навчання комплексно обговорили питання реформування молодіжної політики в Україні, європейські стандарти молодіжної політики, молодіжну роботу в громадах, компетенції молодіжних працівників, провели низку засідань інтерактивного та дискусійного характеру.

Начальник управління з питань молоді та туризму Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Максименко, який завітав на навчання, зазначив, що реалізація багатьох молодіжних проектів та програм має бути пріоритетною.

Позитивні люди і тепла вода лиману були гарним простором для тренінгу.