Bідеонарада з питань реформування системи охорони здоров’я

Bідеонарада з питань реформування системи охорони здоров’я

11 квітня 2018 року відбулась відеонарада з радником голови облдержадміністрації Є.Шевченко з питань реформування системи охорони здоров’я, в якій взяли участь Первомайський міський голова Л.Дромашко, секретар міської ради С.Бондарчук, заступник міського голови по охороні здоров’я та гуманітарних питаннях, керівник комунального закладу «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Т.Оболенська.

Присутні звітували про хід реалізації медичної реформи в місті, зазначивши, що надання первинної медичної допомоги в місті Первомайську здійснюється комунальним закладом «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», в якому функціонує 11 сімейних амбулаторій та працюють 33 сімейних лікаря. Всі лікарі отримали електронний цифровий підпис. Амбулаторії підключені до мережі інтернет та до електронної системи «Helsi». Комп’ютерною технікою забезпечено 15 робочих місць. На закупівлю необхідного обладнання Первомайською міською радою виділено 533 тис. грн. В даний час проходить тендерна процедура.

Первомайською міською радою прийнято рішення від 25.01.2018 року №29 «Про реорганізацію комунального закладу «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». На розгляд Первомайської міської ради, чергове засідання якої відбудеться 26.04.2018 року, планується винести проект рішення «Про затвердження статуту комунального підприємства «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Первомайської міської ради».

З 1 квітня, з початку старту підписної кампанії, в місті Первомайську підписано 1688 декларацій між лікарями та пацієнтами. Загалом по Миколаївській області підписано 3870 декларацій.

Нагадаємо, що цей етап медичної реформи дуже важливий для подальшого існування взагалі всієї первинної ланки – сімейної медицини. Фінансування закладів охорони здоров’я буде відбуватися відповідно до кількості укладених декларацій між лікарями та пацієнтами. Тому медики закликають всіх жителів міста серйозно поставитися до даного питання та прийти і підписати декларацію з обраним лікарем.