Чергове засідання колегії з питань соціального захисту дітей

Чергове засідання  колегії з питань соціального захисту дітей

Якщо ти хочеш зміну в майбутньому –
стань цією зміною в сьогоденні.
(М. Ганді)

З метою захисту прав, свобод і законних інтересів дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та тимчасово влаштовані до закладів соціального захисту, недопущення порушень норм чинного законодавства в галузі освіти, 24.01.2018 р., під головуванням начальника управління у справах дітей міської ради Перкової Н.М. та за участі депутатки Первомайської міської ради Целіщевої В.М., відбулося чергове засідання колегії з питань соціального захисту дітей та профілактики правопорушень серед неповнолітніх при управлінні у справах дітей Первомайської міської ради. Участь в засіданні взяли представники адміністрації Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №5, 4 законних представників дітей.

В рамках засідання були розглянуті питання про подальше влаштування дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають в КЗ «Первомайський центр соціально-психологічної реабілітації дітей», педіатричному відділенні Первомайської центральної багатопрофільної лікарні, здійснення соціального супроводу Первомайським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для 7 сімей, які потребують необхідних соціальних послуг; 2 подання Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №5.

За результатами розгляду прийняті рішення про надання батькам дітей, які за клопотанням управління тимчасово влаштовані до КЗ «ПЦСПРД», додаткового терміну для створення належних умов для проживання, виховання та розвитку дітей, про продовження перебування в центрі 16 дітей, 5 дітей в педіатричному відділенні ПЦМБЛ, підготовку позовних заяв про позбавлення батьківських прав матері 3 малолітніх дітей, та відібрання 1 малолітньої дитини у матері, яка самоусунулась від їх виховання, веде аморальний спосіб життя та не створила належні умови для проживання, виховання, розвитку та навчання дитини. З метою сприяння подоланню ознак складних життєвих обставин, прийняте рішення про забезпечення соціального супроводу 2 багатодітних сімей, в яких виховується 10 дітей. Крім іншого, суб’єктам соціальної роботи, зокрема Первомайському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, надані доручення щодо забезпечення відвідування дошкільних навчальних закладів 2 малолітніми дітьми, надання в найкоротший термін соціальної допомоги 1 сім’ї в реструктуризації боргу за спожитий газ.

За фактом невиконання батьками батьківських обов’язків в частині здійснення контролю за відвідуванням неповнолітніми дітьми навчального закладу, прийняте одноголосне рішення про притягнення 4 законних представників дітей до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 184 КУпАП.

Віримо, що спільні зусилля не залишаться марними! Переконані, що збудована за роки незалежності система захисту дітей, в сучасних умовах, потребує негайного оновлення та удосконалення, відповідаючи викликам сьогодення! Єднаймося, адже разом – ми сила!

Автор:головний спеціаліст сектору захисту прав, свобод і законних інтересів дітей управління у справах дітей Костенко В.В.