Cвяткування Масляної

Cвяткування Масляної

17 лютого 2018 року з метою виховання молодого покоління в дусі поваги до народних традицій, звичаїв та обрядів в місті Первомайську відбулось святкування Масляної. Цього дня на площі Тараса Григоровича Шевченка зібрались первомайці аби за традицією проводити зиму та зустріти весну.

Масляна – одне з найрадісніших, веселих, безтурботних і світлих свят. Управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту міської ради підготувало цікаве театралізоване дійство «Масляна не барися – до Великодня простягнися». Для маленьких та дорослих жителів міста проходили активні різноманітні розваги та конкурси. Лунали українські народні пісні, малеча виконувала веселі таночки. З вітальними словами до присутніх звернулися секретар міської ради Сергій Бондарчук та керуючий Вознесенською єпархією, владика Олексій.

Всіх бажаючих пригощали млинцями з варенням та гарячим чаєм, які попередньої були освячені єпископом Вознесенським і Первомайським Олексієм. Усього для проведення свята було випечено та роздано понад 2000 млинців, приготовлених управліннями: освіти; соціального захисту населення; житлово-комунального господарства; містобудування, архітектури, комунальної власності та земельних питань; апаратом виконавчого комітету міської ради та Первомайським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Благодійна допомога у вигляді одноразового посуду та випечених млинців була надана місцевими підприємцями.

Для гостей театралізованого дійства також був організований ярмарок продуктів, солодощів, одягу, тощо.

Наприкінці свята відбулась традиційна церемонія спалення солом’яного опудала зими.

Цього ж дня з нагоди свята Масляної Миколаївська обласна організація лідерів молодіжного самоврядування «Молодь - майбутнє нації» провела для жителів мікрорайону «Коротченка» дуже цікаву, насичену розважальну програму: конкурси, ігри, пісні, танці, забави. Даний захід відбувся за сприянням секретаря міської ради С.Бондарчука, депутата В.Целіщевої та управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту міської ради.