День Соборності України

День Соборності України

22 січня 2019 року біля погруддя Т.Г.Шевченка первомайці відзначили День Соборності України та 100-річчя проголошення Акту об’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою. Тут відбувся урочистий мітинг та покладання квітів.

Із визначним святом громаду привітав секретар міської ради Сергій Бондарчук, який зокрема наголосив: «Україна йшла до єдності через глибокі внутрішні конфлікти, війни, через спроби ворогів її незалежності зупинити ходу історії... Однак дух національної єдності завжди жив у серцях українців. Нині, як і 100 років тому, головною і незаперечною цінністю для всіх нас залишається вільна, неподільна Українська держава...». Промовець побажав аби у домівці кожного українця запанувала злагода, щастя і добробут, а серце наповнила любов до Батьківщини. «Пам’ятаймо: у єдності народ не переборний, соборна нація є сильною й успішною, а головне – має майбутнє», – зазначив посадовець наостанок.

Із цікавими фактами перебігу подій 100-річної давнини на теренах рідного Первомайська громаду ознайомила завідувач Первомайського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Оксана Дорошенко. Закінчуючи екскурс в історію науковець звернулась до присутніх із проханням знати та любити історію своєї Батьківщини.

«Хвилиною мовчання» зібрання вшанувало подвиг борців, що поклали своє життя за свободу, незалежність та цілісність нашої держави. Делегації поклали квіти до погруддя Тараса Шевченка, Стели у Сквері Небесної Сотні та до могил загиблих учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.