До 75 річниці Перемоги над нацизмом

До 75 річниці Перемоги над нацизмом

...І живуть у пам'яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни...

Травневий розмай тюльпанів і бузку щороку невпинно поринає у спогади про війну. За декілька днів наша країна відзначатиме День пам’яті та примирення й 75-у річницю Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Буденність все далі відгортає цю сторінку історії від сучасності, проте ще живі ветерани Другої світової – свідки тих подій, які міцною ниткою зв’язують не одне покоління врятованих життів. З кожним роком їх, учасників і свідків тих подій, залишається все менше й менше… А спогади лишаються. …

Сім з половиною десятиліть відділяє нас від завершення найкривавішої війни в історії людства, проте українське суспільство зберігає пам’ять про всенародну трагедію і людський подвиг. Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.

На превеликий жаль, цього року, через карантинні обмеження, ми не зможемо разом урочисто відсвяткувати 75-у річницю Дня перемоги. Але кожен з нас в ці святкові дні має змогу віддати данину пам’яті нашим визволителям, подякувати ветеранам Другої світової війни за справжню мужність та незламність духу, а також вшанувати тих, хто віддав своє життя, щоб ми жили у вільному і світлому сьогоденні.

На знак пошани подвигу українського народу в роки Другої світової війни 9 травня в нашому місті відбудуться покладання квітів до пам’ятників, братських могил, пам’ятних знаків, інших місць поховань загиблих захисників Вітчизни.

Тож давайте разом згадаємо тих, хто загинув на фронтах війни, під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Вічна і світла пам’ять загиблим. Честь і слава живим Героям!