Фестиваль мистецтв національних культур «Ми — українські»

Фестиваль мистецтв національних культур «Ми — українські»

28 лютого 2019 року в місті Первомайську на базі міського центру культури і дозвілля ім. Є. Зарницької відбувся міський фестиваль мистецтв національних культур «Ми — українські».

Фестиваль - одна з центральних подій у культурному житті міста, що має на меті збереження історичної пам’яті багатонаціонального українського народу, розвиток національних культур, надання допомоги національно-культурним товариствам у справі духовного відродження.

Міський фестиваль мистецтв національних культур, який було започатковано в 2005 році, цього разу зібрав етнографічні, танцювальні, вокальні, естрадні творчі колективи, ансамблі пісні і танцю, солістів національних культурних товариств. Учасники готувалися до заходу ретельно, з особливим почуттям, тому й виступи були яскравими. Цього року на фестивалі було представлено 13 номерів у виконанні представників різних національностей. Зі сцени лунали пісні українською, молдавською, болгарською, єврейською, чеською, польською, білоруською, ромською мовами які виконали Катерина Пасічник, Олена Гармидер, Ольга Чоловська та Михайло Шефкін (голова єврейської релігійної громади «Хабад»), Єва Уштан (голова чеського осередку Людмила Янчик), ансамбль польської пісні «Ясна гвязда» (голова польської ГО Аполінарій Войтенко), Валентина Карякіна, вокально-інструментальний ансамбль «Поляни», керівник Р.Пєстова (голова міськрайонного благодійного фонду ромів «Ніво Дром» Руслан Болєско).

Зокрема, відкрили фестиваль танком «Привітальний» у виконанні народного ансамблю танцю «Карнавал». Колектив Підгороднянської школи мистецтв продемонстрував глядачам «Болгарський танець», ансамбль танцю «Сінергія», виконали «Циганські мотиви», ансамбль танцю «Усмішка» дитячо-юнацького центру національного відродження – танець «Хора ді Молдова». О.Алєксєєнко та Р.Шолом виконали запальний «Чардаш», а також груповий танець виконано учасниками товариства польської культури ім. Яна Павла ІІ (голова Л.Качуровська).

За доброю традицією, на фестиваль завітав народний ансамбль болгарської пісні із Кіровоградщини (голова болгарського культурного товариства Вільшанки В.Опря).

Без сумніву, таке свято заслуговує особливої уваги. По завершенню фестивалю учасників привітала міський голова Людмила Дромашко, яка відмітила, що Первомайськ є багатонаціональним та культурним містом, всі національності проживають у мирі та злагоді, подякувала учасникам за чудові виступи та приємні емоції. Побажала всім миру та благополуччя, учасникам вдалих виступів, а фестивалю подальшого процвітання та вручила музичним колективам та виконавцям пам’ятні подарунки.

Захід став доброю традицією, яка дає можливість познайомитися з культурами народів, що населяють місто Первомайськ, ближче дізнатися один про одного. Фестиваль «Ми - українські» є наочним прикладом духовного єднання, ефективно сприяє зміцненню міжнаціональної злагоди та взаєморозумінню між представниками різних національностей у місті на засадах толерантності та миру.