Флешмоб до 100-річчя Української революції 1917-1921 років

Флешмоб до 100-річчя Української революції 1917-1921 років

І в щасливі й злі години
Ми для неї живемо.
На Вкраїні й для Вкраїни
Будем жити й помремо.

(слова із вірша В. Самійленко «Наша славна Україна»)

Відповідно до Указу Президента України від 22 січня 2016 року №17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917-1921 років. Зазначений акт Глава держави видав у день 97-ї річниці проголошення акта злуки української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної республіки.

17 березня цього року виповнилося 100 років утворення Української Центральної Ради – українського представницького органу, головою якого було обрано Михайла Грушевського. Після Всеукраїнського Національного Конгресу 19-21 (6-8 за старим стилем) квітня 1917 року УЦР стала першим парламентом України. У цьому сенсі маємо підстави говорити про 100-річчя представницької демократії в Україні.

Разом з усією країною відзначати 100-річчя Української революції 1917-1921 років та Українську народну республіку (УНР) приєдналося і наше місто. З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, творців національної державності, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку ХХ століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, з метою виховання патріотизму та підвищення інтересу до історії України учнівської та студентської молоді, 29 березня 2017 року у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулася правова година «Українська республіка, як втілення ідеї незалежності України». Під час заходу методист централізованої бібліотечної системи, кандидат історичних наук О.Дорошенко зробила екскурс історичних подій, що відбувалися в Україні в  1917-1921 роках. Також присутні переглянули документальні фільми: «Обличчя української історії – Михайло Грушевський», «Павло Скоропадський – гетьман України нової доби», «Симон Петлюра – борець за українську державність». Перед аудиторією читав авторські вірші поет, член літературного об’єднання «Зажинок» В.Монастирний. Виступав історик, заступник голови громадської організації «Орлик Миколаївщини» Д.Абубакіров. Наприкінці заходу присутні вшанували «хвилиною мовчання» всіх загиблих, що віддали життя за незалежність нашої держави.

По закінченню заходу о 15.00 на центральній площі міста Шевченка біля будинку культури та дозвілля ім. Є.Зарницької пройшов флешмоб присвячений 100-річчя Української революції 1917-1921 років. Під час заходу молодь розмістилась по контуру карти України тримаючи в руках  повітряні кульки жовтого та блакитного кольорів, читали вірші і запустили в небо державні прапори. Захід пройшов за участю секретаря міської ради С.Бондарчука, представників посадових осіб виконавчих органів міської ради, студентської та учнівської молоді Первомайського медичного коледжу та Первомайського професійного промислового ліцею, жителів міста, представників місцевих засобів інформації.

Перед початком флешмобу благочинний Первомайського міського округу Вознесенської єпархії протоієрей Анатолій Нирко у співслужінні з кліріком Свято-Покровської церкви ієреєм Є. Ліпановим відслужив молебень за Україну і її захисників та побажав всім миру, любові, добра і милості Божої.

Маємо обов’язково берегти пам'ять про всіх героїв, які поклали своє життя за нашу честь, гідність, свободу та незалежність.

В заході взяли участь понад 60 осіб.