Форум місцевої демократії в Україні

Форум місцевої демократії в Україні

З 4 по 7 липня 2017 року в рамках проекту «Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні» та Плану Дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи проводився Форум місцевої демократії в Україні, що походив в с.Снов’янка, Чернігівської області.

На заході місто Первомайськ було представлено міським головою Л. Дромашко, секретарем міської ради С.Бондарчуком та молодою активісткою міста Я.Білоус.

В раках Форуму місцевої демократії Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг за участі Президента Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гудрун Мозлер-Торнстрьом,  підписав Меморандуми про взаєморозуміння з міськими головами п’яти обраних громад, які реалізовуватимуть запропоновані місцеві ініціативи.  До переліку обраних громад увійшло місто Первомайськ. Це стало можливим завдяки ініціативі секретаря міської ради Бондарчука С.О.

Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи пропонує стандарти та інструменти для того, щоб найбільш ефективно відповідати запитам громад. Проект спрямований на впровадження принципів демократії в Україні шляхом посилення інституційних та лідерських навичок місцевих обраних представників (міських голів та депутатів) та поширення кращих практик місцевої демократії.

Метою Форуму місцевої демократії в Україні стало посилення спроможності міських голів, депутатів міських, сільських та селищних рад, а також молодих лідерів в ініціюванні та створенні сприятливих умов для демократичних змін у своїх громадах. Крім того, завдяки обміну досвідом з колегами, учасники мали можливість зміцнити і розширити свої знайомства на національному та європейському рівнях.

Протягом чотирьох днів, завдяки інтерактивній програмі, яка поєднала навчання і обмін думками, учасники Форуму місцевої демократії змогли більш детально обговорити актуальні питання, пов’язані з місцевим врядуванням, зокрема, представницькою демократією та демократією участі, представництвом жінок в політиці, залученням молоді та інструментами для підвищення участі громадян. Так, учасники Форуму спілкувалися з наступних питань:

  • підтримка розвитку довіри до політичних діячів та інституцій;
  • жінки в місцевій політиці: участь, інклюзивність та залучення;
  • розширення прав і можливостей молоді для змін на місцевому рівні;
  • місцеві вибори:відновлення зв’язку з громадянами;
  • бюджет участі на місцевому рівні;
  • демократичні інновації та інновації участі, тощо.

Міські голови, депутати міських, сільських та селищних рад, молоді лідери мали змогу поспілкуватися з такими досвідченими професіоналами, як Джовані Аллегретті (італійський архітектор і старший науковий співробітник Центру соціальних досліджень, структурою, пов’язаною з Університетом Коімба, Португалія, де він викладає В Школі економіки, є спів-директором докторського міждисциплінарного Курсу «Демократія в ХХІ столітті»), Джуліано Бобба (доцент кафедри культури, політики та суспільства в Туринському університеті, дослідник Colledgio Carlo Alberto), Тім Хьюс (директор організації Involve, був керівником програми та Мережі Відкритий Уряд у Великій Британії), Інесе Шубевіца (експерт у галузі молодіжної політики та молодіжної роботи на місцевому, національному та міжнародному рівнях), Паоло Круньола (викладає управління персоналом, організацію та стратегічне управління для місцевих органів влади у відділі освіти, культури та спорту уряду Тічіно у Швейцарії, також є викладачем Державної економіки та управління персоналом у державному секторі в Universita della Svizzera Italiana – Лугано Швейцарія), Георгій Месхідзе (антрополог та соціолог, який спеціалізується на втіленні змін через посилення інституцій, організацій та розвиток тренінгових програм), Владімір Пребіліч (мер м.Кочеве, Словенія), Саша Пауновіч (мер м.Парачин, Сербія), та інші.

З фотозвітом про проведення Форуму можна ознайомитися за наступними посиланнями:
https://quik.gopro.com/v/rCuOF6jq6J/,
https://www.flickr.com/photos/congress-of-local-and-regional-authorities/sets/72157685858159705,
https://www.flickr.com/photos/congress-of-local-and-regional-authorities/sets/72157682744101072,
https://www.flickr.com/photos/congress-of-local-and-regional-authorities/sets/72157683041812474.