Інновації в освіті

Інновації в освіті

Нова українська школа - яка вона?

Розбудова Нової української школи – це довготермінова реформа, яка розпочинається вже зараз. Шлях її впровадження буде супроводжуватися суттєвими змінами всіх складників освіти. Наразі, сьогоднішні школярі мають відчути зміни й отримати кращу якість освіти.

З 1 вересня 2018 року вчителі, які працюватимуть з першокласниками, мають реалізувати освітні зміни відповідно до Концепції Нової української школи – кожен у власному класі. Саме педагогам відводиться ключова роль в реформі загальної середньої освіти. Вони будуть навчати дітей за новим освітнім стандартом початкової школи. Це один із складників освітньої реформи. Його мета – навчити дитину користуватися набутими знаннями в житті, а не зазубрювати матеріал. Для цього мають застосовуватися нові підходи й методики викладання. Тому підготовка педагогів до роботи в Новій українській школі є надзвичайно актуальною в сучасних умовах розбудови української школи. В нашому місті активно відбувається процес навчання вчителів. 27 учителів початкових класів, які у 2018/2019 навчальному році навчатимуть першокласників за новим Державним стандартом початкової загальної освіти, пройшли курси підвищення кваліфікації на базі Миколаївського ОІППО та онлайн-курс на платформі «ЕдЕра». Дев’ять педагогів отримали сертифікати тренерів нової української школи та залучаються до підготовки педагогів області щодо роботи на засадах Нової української школи. Чотири педагоги Первомайської ЗОШ І ст. №11, яка є учасником всеукраїнського експерименту з теми «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти», пройшли навчання в обласній Літній школі педагогічних працівників експериментальних закладів загальної середньої освіти всеукраїнського та регіонального рівнів, організованих МОІППО.

Сподіваємось, що вчителі сформують дружні учнівські колективи, сприятимуть формуванню позитивної самооцінки в учнів, розвиватимуть ключові навички для життя, навчать дітей самостійно оцінювати свої досягнення та поступ, ставити цілі та обирати засоби для їх досягнення.

Скоро настане перше вересня - День знань – довгоочікуване свято дітей та батьків. Тож побажаємо першокласникам цікавого навчання, вчителям – наснаги й креативності, щоб уроки проходили цікаво та нетрадиційно, а батькам – мудрості та віри в успіх дітей, адже попереду ще багато наполегливої праці.

Маємо надію, що в нашому місті Нова українська школа буде партнерством учителів з батьками в центрі якого – дитина.

Відділ інформаційної діяльності і
комунікацій з громадськістю та засобами масової
інформації апарату виконавчого комітету міської ради
за матеріалами управління освіти міської ради