Круглий стіл «Ефективний кредит»

Круглий стіл «Ефективний кредит»

26 березня 2019 року, за участі заступника голови Миколаївської ОДА О.Кушніра, в приміщенні міської ради відбулось засідання «круглого столу» з підприємцями Первомайщини «Ефективний кредит».

На зустрічі були присутні міський голова Л.Дромашко, перший заступник міського голови О.Кукуруза, голова Первомайської райдержадміністрації В.Вовк, перший заступник голови Первомайської райдержадміністрації С.Бондаренко, депутати різних рівнів, суб’єкти підприємницької діяльності міста, Первомайського, Арбузинського, Братського, Врадіївського та Кривозерського районів, представники регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області та банківських установ, засоби масової інформації.

Під час зустрічі О.Кушнір ознайомив присутніх з реалізацією на Миколаївщині Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Миколаївській області. Зокрема йшлося про часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами, що надаються державними та комерційними банками на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва для створення нових робочих місць.

Перед присутніми також виступив директор регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області В.Євсєєв. Представники банківських структур презентували інформацію щодо можливості отримання кредитів для ведення малого і середнього бізнесу.

Досвідом участі у Проекті часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, що надаються державними та комерційними банками на реалізацію проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва, поділилися підприємці С.Наказенко (Фермерське господарство «Світлана-Н», Кривоозерський район) та Т.Тиркуль (Фермерське господарство «Д-Алель», Врадіївський район).

По закінченню круглого столу делегація посадовців здійснила огляд соціальних об’єктів Первомайська. Так був здійснений виїзд на аварійний місток, що з’єднує місто та село Грушівка Первомайського району, та на якому утворилася поперечна тріщина, що в подальшому може призвести до обвалення містку. Делегація у складі заступника голови Миколаївської облдержадміністрації О.Кушніра, міського голови Л.Дромашко, першого заступника міського голови О.Кукурузи, начальника управління житлово-комунального господарства міської ради Т.Троян, начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій апарату виконавчого комітету міської ради М.Бабенчука, голови Первомайської райдержадміністрації В.Вовка, Грушівського сільського голови Н.Лебеденко оглянула аварійну ділянку. Посадовці дійшли домовленості розробити до кінця квітня проект реконструкції містка та обговорили шляхи вирішення проблемного питання.

Наступним об’єктом соціальної сфери, який відвідала делегація, стало відділення реабілітації КП «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», що розташоване за адресою бульвар Миру,53. На базі відділення спільно з управлінням соціального захисту населення міської ради здійснюється реалізація Гранту міжнародного банку реконструкції та розвитку «Подолання наслідків конфлікту», який передбачає надання психологічної та реабілітаційної допомоги внутрішньо-переміщеним особам та учасникам АТО. Розмір фінансування за кошти Гранту - 211851,5 USD, розмір співфінансування з міського бюджету – 31054,4 USD, загальна вартість проекту: 242905,9 USD. Субпроектом передбачено капітальний ремонт частини нежитлових приміщень на суму – 1 478,8 тис.грн. На сьогоднішній день ремонтні роботи тривають у 7-ми кабінетах та вбиральні.

Наступним етапом реалізації субпроекту передбачена закупівля обладнання та меблів. В лютому відбулася поставка канцелярського приладдя на суму 19,0 тис.грн. та іграшок на суму 7,1 тис.грн. До 31 березня 2019 року планується отримання комп’ютерного, мультимедійного обладнання, побутової техніки на суму 135,0 тис.грн. До 30 квітня 2019 року відбудеться поставка: 17 найменувань обладнання для реабілітації та відновлення на суму 1 009,1 тис. грн.; меблів для облаштування 3-х кабінетів психологів та сенсорної кімнати на суму 74,0 тис. грн.

Посадовці оглянули приміщення, в яких вже майже закінчено ремонтні роботи та поспілкувалися із керівництвом закладу.