Круглий стіл «Разом легше»

Круглий стіл «Разом легше»

В місті Первомайську підходить до завершення впровадження проекту «Прозорість та підзвітність між владою і громадянами», який отримав перемогу в конкурсі проектів, що сприяють розвитку місцевої демократії в Україні та проводився Радою Європи.

Розпочалась реалізація проекту поїздками делегацій від Первомайська до передових міст нашої держави у сфері впровадження електронної демократії з метою обміну досвідом. Так первомайські посадовці, депутати та громадські активісти міста поспілкувалися із колегами з Борисполя, Білої Церкви, Вознесенська та Кременчука. Багато змістовної та корисної інформації дізналися первомайці під час робочих візитів. Цей досвід та напрацювання в подальшому будуть використані в ході впровадження електронного документообігу у виконавчих органах Первомайської міської ради.

Наступним етапом реалізації проекту стало проведення семінарів для жителів міста на тему «Разом для вирішення проблем». Громадянам роз’яснювались порядок та форми звернення до органів місцевої влади, ознайомлювали із роботою ЦНАПу, надавалась інформація про впровадження Бюджету участі в місті, тощо. Загалом участь у семінарах взяли понад 250 містян.

Фінальним етапом реалізації проекту стало проведення 14 - 15 листопада 2017 року круглого столу «Разом легше», до участі в якому були запрошені представники громад міст та селищ міського типу Миколаївщини, міські громадські організації, депутати міської та обласної рад, посадові особи органів місцевого самоврядування Первомайська.

На початку зустрічі секретар міської ради Сергій Бондарчук – ініціатор та автор проекту «Прозорість та підзвітність між владою і громадянами» – ознайомив учасників круглого столу з метою та основними аспектами проекту. Доповідач, зокрема зазначив, що підзвітність через прозоре спілкування між громадянами та місцевою радою в умовах сьогодення актуальне питання в нашій державі, яке на сьогоднішній день в місті Первомайську позитивно вирішується за сприяння Ради Європи.

Представники громадських організації «Агентство економічного розвитку» в місті Первомайськ» Олена Сабліна та БОМОФ «Здорова нація» Тетяна Бабіч та Олена Орляк презентували свої проекти, які на сьогоднішній день вдало реалізуються в нашому місті – це «Вільний молодіжний простір» та «Сталість ВІЛ-послуг».

Начальник юридичного відділу апарату виконавчого комітету міської ради Світлана Доценко ознайомила присутніх із концепцією розвитку електронного урядування в Україні.

Із доповіддю на тему «Громадський бюджет: основні положення» виступила начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю та ЗМІ апарату виконавчого комітету міської ради Наталія Шевчук. Окрім теорії доповідачка розповіла зібранню про досвід з впровадження проекту в місті Первомайську, негативні моменти та недоліки які вимагають вирішення в подальшому, тощо.

Із питання «Електронний документообіг» проінформував начальник відділу інформаційних технологій та комп’ютерно-технічного забезпечення апарату виконавчого комітету міської ради Віктор Галузінський.

Наприкінці засідання «круглого столу» у формі діалогу присутні поспілкувалися з питань електронного врядування, звернень громадян, роботи ЦНАПів, тощо.

Зустріч закінчилась на «дружній» ноті. Учасники заходу подякували організаторам, зазначивши, що отримана інформація на основі досвіду виконавчих органів Первомайської міської ради цікава та необхідна. Присутні дійшли згоди, що проведення таких заходів є нагальною потребою, адже обмін досвідом з усіх сфер діяльності місцевого самоврядування згодом приносить позитивні результати громаді.