Круглий стіл «Репресовані люди Первомайська»

Круглий стіл «Репресовані люди Первомайська»

13 липня 2017 року в читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбувся «круглий стіл» «Репресовані люди Первомайська» приурочений 80-річчю «Великого терору».

Перед присутніми краєзнавцями, освітянами, істориками, поетами, культурно-громадськими діячами, бібліотекарями виступали: краєзнавець Т.Хмара з характеристикою біографічного портрету репресованого академіка М. Слабченка, який останні роки життя провів у Первомайську;  краєзнавець С.Шевченко з доповіддю про репресованого протопресвітера М.Дорохольського, який був розстріляний у 1937 році;  методист Первомайської міської ЦБС О.Дорошенко висвітлила життєвий шлях поетеси В.Джулай, яка була репресована у 1945 році і провела останні роки життя у Первомайську; бібліотекар А.Григоренко розповіла про репресованого первомайця І.Сивуніка, який перебував на будівництві Біломорканалу.

В обговорені питання масових репресій в Радянському Союзі, які тривали протягом 1937 – 1938 років, взяли учать поетеси Л. Лисогурська, Ж.Руських, краєзнавець В.Крістофолі, культурно-громадський діяч В.Андрієнко.

Пам’ятати людей, які постраждали від тоталітарного режиму є ознакою громадянського суспільства.