Мітинг-реквієм з нагоди 33-ї роковини Чорнобильської катастрофи

Мітинг-реквієм з нагоди 33-ї роковини Чорнобильської катастрофи

26 квітня – це дата, яку не викреслити з життя і біографії країни. Тридцять три роки тому, в такий же ясний квітневий день світ потрясла найбільша в історії людства радіаційна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Її наслідки вплинули на долі мільйонів українців, завдали величезного збитку економіці і довкіллю. І скільки б не минуло років, дзвони Чорнобиля щороку стукатимуть в наші серця, змушуючи зупинитись і озирнутись у той страшний 1986-й...

26 квітня 2019 року у Сквері пам’яті біля каплички Іоана Воїна на території Свято-Варварівської церкви міста Первомайська відбувся мітинг-реквієм з нагоди 33-ї роковини Чорнобильської катастрофи. Захід почався з поминальної служби по вшануванню пам’яті загиблих та померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС в Свято-Варварівській церкві, яку очолив єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій.

Цього дня вшанувати пам’ять ліквідаторів аварії прийшли міський голова Л.Дромашко, секретар міської ради С.Бондарчук, заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради О.Колесніченко, голова міської асоціації інвалідів та постраждалих Чорнобиля В.Цихоня, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, духовенство міста, делегації трудових колективів від підприємств, установ, організацій, студентська і учнівська молодь міста, громадськість.

Під час заходу до присутніх звернулася Людмила Григорівна, яка зокрема зазначила «…Сьогодні, ми зібралися тут, щоб з особливою вдячністю віддати данину глибокої поваги всім, хто ціною свого здоров'я і навіть життя ліквідовував наслідки аварії, що сталася 33 роки тому на Чорнобильській атомній електростанції… Чорнобильська аварія стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Вона вплинула на долі мільйонів людей. Під час ліквідації наслідків техногенної катастрофи десятки тисяч відданих патріотів пожертвували своїм життям і здоров'ям заради безпечного майбутнього України. Наші земляки теж віддали життя, ліквідовуючи наслідки трагедії». Міський голова поіменно згадала героїв-чорнобильців, яких вже немає серед нас, а присутнім ліквідаторам подякувала за героїзм і мужність, побажала здоров'я, добробуту та довгих років життя. Перед присутніми також виступив єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій.

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять учасників ліквідації та поклали квіти до пам’ятника жертвам аварії на Чорнобильській АЕС.