Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Нові форми виховання і навчання дітей

Нові форми виховання і навчання дітей

Педагогічні колективи дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів управління освіти Первомайської міської ради здійснюють пошук ефективних нестандартних форм і методів виховання і навчання дітей та учнів, які формували б національну самосвідомість, прищеплювали любов до рідного краю, свого народу, забезпечували духовний взаємозв’язок поколінь, виховували повагу до батьків, культури та історії рідного краю, сприяли розвитку акторських здібностей. Так, з 08 по 16 лютого 2017 року закладами освіти проведено ряд заходів, а саме

Клуб "Спілкування"

08 лютого 2017 року відбулося засідання міського клубу "Спілкування" (керівник Ю.Балабан). Його учасники – керівники шкільних методичних об'єднань класних керівників. На засіданні з теми "Вони пишаються своїми вихованцями" відбулося знайомство із педагогами, учні яких мають досягнення у творчих конкурсах різних рівнів. Серед гостей клубу – керівники гуртків "Чорне море – краплина на карті України", "Лікарські рослини", "Юний еколог" СЮН, а саме: А.Галуза, В.Целіщева, В.Суха, Ю.Комарист. Їх виступи були цікаві, насичені, супроводжувалися презентаціями та показом творчих робіт, матеріалів різних краєзнавчих досліджень.

Чимало учнів шкіл міста із задоволенням відвідують гуртки цих майстрів-педагогів, які добре усвідомлюють своє призначення – творити нинішнє і майбутнє, дбати про інтелект і творчість, вчити дітей бути сильними, відчувати свою потрібність у суспільстві.

Учасники клубу, як завжди, отримали позитив та зорієнтувалися у своїй подальшій діяльності з вихованцями. Хай щастить!

Семінар фахівців дефектологічної служби

09 лютого 2017 року на базі ДНЗ-ЦРД для дітей з особливими потребами № 25 «Вербиченька» (керівник Світлана Константин) відбувся семінар фахівців дефектологічної служби «Співпраця педагогів та батьків у кореційно-відновлювальній роботі з дітьми з особливими потребами». У заході взяли участь спеціалісти Первомайського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

Під час зустрічі були розглянуті проблеми взаємодії педагогів та батьків, соціально-психологічні особливості сімей, у яких виховуються діти з особливими потребами. З системою роботи з батьками дітей груп компенсуючого типу ознайомила присутніх методист ДНЗ № 25 С .Степовенко. Практичну частину семінару у вигляді презентації міні-занять для батьків підготували дефектологи О.Слободянюк та Н.Трохименко. Найбільш вдалі форми роботи з батьками представили колегам дефектологи та логопеди дошкільних навчальних закладів № 1, 5, 24, ЦРД.

Підсумовуючи результати семінару, завідувач психолого-медико-педагогічної консультації Л.Дудченко зазначила, що основна думка, яку слід довести фахівцям до батьків дітей з особливими потребами, що їхня дитина дивовижна, незалежно від наявності чи відсутності в неї порушення, і є люди, які готові надати їм допомогу.

Методичне об'єднання музичних керівників ДНЗ

15 лютого на базі ДНЗ №33 "Казка" (керівник В.Швиденко) відбулося засідання методичного об'єднання музичних керівників "Виховання патріотизму у дошкільників засобами українського музичного фольклору".

Під час теоретичної частини Т.Зєніч, керівник методичного об'єднання, наголосила, що любов до українських традицій, українського мистецтва варто прищеплювати з раннього дитинства, адже виховання у малюків естетичних почуттів має велику гуманітарну мету - ­ виховання щирості душі, доброти та доброзичливості.

У ході теоретичної частини заходу присутні пригадали методи та прийоми з національно-патріотичного виховання дошкільників:, поділилися досвідом розучування українських таночків та проведення народних ігор.

Справжньою родзинкою заходу стала розвага "Стрітення", яку організувала керівник музичний С.Зінов'єва Старанно виконували  дошкільнята українські таночки, пісні, декламували вірші. З задоволенням грали в народні ігри. Атмосфера тепла й радості панувала протягом усього заходу.

Збереження здоров'я  дітей та молоді  - актуальна проблема людства

15 лютого 2017 року на базі ЗОШ І ст. № 11 відбувся семінар-практикум резерву керівних кадрів загальноосвітніх навчальних закладів міста "Здоров'я та фізичний розвиток школярів".

Учасники семінару ознайомилися з нормативно-правовою базою з питань збереження, зміцнення та відновлення здоров'я, визначили основні засади, принципи, критерії формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, методи організації виховного процесу. Теоретична частина супроводжувалася виконанням присутніми оздоровлювальних вправ.

Заступник директора з НВР Богославець Л.В. презентувала досвід роботи щодо створення сприятливих умов у навчальному закладі для всебічного розвитку здорової особистості. Також учасники семінару відвідали спортивне свято "Рух заради здоров'я", проведене класоводом 2-А класу О.Полєщук.

Усі присутні відзначили актуальність та важливість теми, яка була розглянута на семінарі.

Практикум учителів української мови та літератури

15 лютого 2017 року на базі гімназії відбувся міський практикум учителів української мови (керівник Г.Гозун). У його ході педагоги відпрацьовували методику повного синтаксичного розбору складного речення із кількома підрядними частинами. Окрім того, було акцентовано увагу на сучасному підході до викладу теоретичного та практичного матеріалу в підручниках з української мови для 5-9-х класів. Учасники практикуму отримали корисні поради з різних мовних питань.

Засідання клубу для практичних психологів ДНЗ "Сходинки майстерності"

Батьки в житті дитини дошкільного віку – ключові фігури. За твердженнями науковців, саме вони здатні істотно впливати на психічний розвиток малят. Отже, тісна взаємодія між дошкільним навчальним закладом та представниками батьківської громади – запорука оптимальної реалізації завдань навчання та виховання дошкільнят. Як же побудувати із батьками ефективне спілкування, налагодити конструктивну співпрацю? Саме про це говорили практичні психологи ДНЗ на черговому засідання клубу "Сходинки майстерності", яке відбулося 15 лютого 2017 року на базі ДНЗ № 30 "Краплинка".

Фахівці психологічної служби під час роботи з батьками використовують тренінгові технології роботи. Новинки таких інтерактивних вправ та методів були представлені під час засідання.

Краєзнавча вікторина

16 лютого 2017 року на базі гімназії відбулася міська Першість із краєзнавства. У ній взяли участь 13 команд загальноосвітніх навчальних закладів. Вихованці ДЮЦНВ урочисто відкрили захід. Звучала поезія Миколи Степановича Вінграновського у виконанні Едуарда Козачка. Учасників змагань привітала директор міського краєзнавчого музею А.Красіна.

Зміст змагань стосувався основних відомостей про життєвий та творчий шлях М.С.Вінграновського", архітектурних об’єктів рідного міста та подій часів Козацької доби на території Первомайщини. У цілому учасники міської Першості з краєзнавства показали достатні знання із запропонованої тематики.

Переможцями міської Першості з краєзнавства стали команди таких загальноосвітніх навчальних закладів:

І місце – команда гімназії "БуСіКо" (уч. С.Трифонова),

команда ЗОШ І-ІІІ ст. № 1"Парнас" (уч. Р.Степанова)

ІІ місце – команда "Ерудит" ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 (уч. М.Остапенко)

ІІІ місце – команда "Юні краєзнавці" ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 (уч. О.Унтілова), команда "Барвінок" ЗОШ І-ІІІ ст. № 16 (уч. С.Баланюк).

Вітаємо з перемогою кращих знавців рідного краю!

Обласний конкурс

16-18 лютого 2017 року  9 учнів гімназії, ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, 9, 16, СЮН та ЦНТТУМ стали учасниками  ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту  науково-дослідницьких робіт. Вітаємо з перемогою Пилипенка Івана, Кружкову Марію (ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, фізика, І місце, учитель Свистунова В.М.), Лопушанську Єлизавету (ЦНТТУМ, фізика, І місце, учитель Свистунова В.М.), Грабовецьку Олександру (ЗОШ І-ІІІ ст. № 9, українська мова, І місце, учитель Криворученко С.В.),  Шевченка Дмитра (гімназія, математика, ІІІ місце, учитель Качура Н.С.), Корчевського Дениса (гімназія, історія України, ІІІ місце, учитель Качуровська Л.В.), Попову Валерію  (ЗОШ І-ІІІ ст. № 16, англійська мова, ІІІ місце, учитель Мололкіна О.В.).

Бажаємо Пилипенку Івану, Кружковій Марії, Лопушанській Єлизаветі, Грабовецькій Олександрі успіху на загальнонаціональному  етапі конкурсу-захисту!

Вітаємо переможців обласних олімпіад!

18-19 лютого відбулися обласні олімпіади з астрономії, правознавства, англійської мови, інформаційних технологій та історії. Вдало виступили учні міста Первомайська. Вітаємо переможців:

з астрономії:

ІІІ місце - Щирбу Анастасію, ученицю ЗОШ І-ІІІ ст.№16, вчитель Яцура О.С.

з правознавства:

ІІІ місце - Чапалду Олександру, ученицю ЗОШ І-ІІІ ст.№4, вчитель УнтіловаО.М.

з англійської мови:

ІІІ місце – Шевченка Володимира, учня НВК" ЗОШ І-ІІ ст.№15- колегіум", вчитель Верескун С.В.

ІІІ місце – Поліщука Олексія, учня НВК" ЗОШ І-ІІ ст.№15- колегіум", вчитель Носова М.С.

ІІІ місце – Хлисту Івана, учня гімназії, вчитель Слюсар Н.В.

з інформаційних технологій:

ІІІ місце – Омеляненка Антона, учня ЗОШ І-ІІІ ст.№1, вчитель ЛановськаЛ.П.

з історії:

ІІ місце - Дейнеку Михайла, учня ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, вчитель Важоха Л. М.

Семінар керівників ДНЗ

16 лютого 2017 року на базі ДНЗ №1 «Ластівка» (керівник Працьовита Л.П.) відбувся міський семінар на тему «Формування медіакультури учасників освітнього процесу: від теорії до практики» для завідувачів дошкільних навчальних закладів Первомайська.

На важливості та актуальності теми семінару наголосила  начальник управління освіти Остапенко Г.Ф.  У своєму виступі  вона зазначила, що " тотальна доступність інформації будь-якої якості визначає гостру необхідність впровадження в освітній процес  медіаосвіти як важливого чинника формування стійких моральних цінностей, вміння критично  мислити, аналізувати зміст засобів масової комунікації, протистояти потенційно шкідливим впливам медіа". Крім того, доповідач ознайомила присутніх із тенденціями впровадження медіаосвіти в Україні та в країнах зарубіжжя.

Інтерактивні вправи, дібрані завідувачем ММК Рябикіною А.В., допомогли керівникам ДНЗ розкрити мету, завдання, принципи  медіаосвіти, поглибити знання про зміст Концепції впровадження медіаосвіти в Україні.

Під час практичного блоку слухачі ознайомилися з досвідом роботи ДНЗ №1 щодо формування медіакомпетентності учасників освітнього процесу, який презентувала завідувач закладу Працьовита Л.П. Крім того, учасники семінару переглянули сюжетно-рольову гру "Телекомпанія" (вихователь Березюк Н.Л.), форму роботи з батьками  "Усний журнал" (вихователь Відмиш  В.В.), заходи з педагогами в рамках методичного триптиху, які провели вихователь-методист  ГригорчакІ.В., учитель-логопед Чіркіна Н.І., практичний психолог Паламарчук І.В.