Нові випадки АЧС в Миколаївській області

Нові випадки АЧС в Миколаївській області

Останні випадки захворювання на АЧС були зареєстровані на території сміттєзвалища на відстані 1 км від м. Нова Одеса Новоодеського району та на території с. Василівка Березанського району Миколаївської області.

Відповідно до звіту ДНДІЛДВСЕ м. Київ про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 008400 п.м./17 від 15.10.2017р., в патологічному матеріалі від трупа свині, відібраного на сміттєзвалищі на відстані 1 км від м. Нова Одеса Новоодеського району Миколаївської області виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

Відповідно до звіту ДНДІЛДВСЕ м. Київ про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 008517 п.м./17 від 19.10.2017р., в патологічному матеріалі від трьох свиней, які належать гр. Назарчук А.В. с. Василівка Березанського району -Миколаївської області виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

Африканська чума свиней (АЧС) - особливо небезпечна висококонтагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим ступенем смертності.

Гине до 100% захворілих свиней. Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей. Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні.

Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями.

Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, 'групи і продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров).

Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42°С, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно- фіолетові плями. Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше.

Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:

  • проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;
  • не згодовувати свиням харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, виробляти утилізацію відходів у встановлених місцях;
  • не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т.д.);
  • не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;
  • допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір’їв для огляду свиней та проведення заходів;
  • негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби або сільським виконавчим комітетам;
  • не допускати відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами;
  • постійно вести боротьбу з гризунами;
  • не завозити свиней без узгодження з Держпродспоживслужбою району.

ПАМ'ЯТАЙТЕ:

Виконання Вами цих рекомендацій - спрямоване на попередження заносу АЧС на територію Ваших подвір’їв та запобігання економічних збитків.

Управління Держпродспоживслужби в Первомайському районі 4-71-65