Офіційним візит фахівців з міст Києва та Миколаєва з питань покращення якості надання адміністративних послуг

Офіційним візит фахівців з міст Києва та Миколаєва з питань покращення якості надання адміністративних послуг

12 вересня 2019 року місто Первомайськ з офіційним візитом відвідали фахівці з міст Києва та Миколаєва з питань покращення якості надання адміністративних послуг міжнародної грантової Програми «U-LEAD з Європою»: Петро Макаренко – регіональний координатор Програми «U-LEAD з Європою»; Людмила Мураховська - регіональний спеціаліст Програми «U-LEAD з Європою»; Віктор Бібік – муніципальний радник Центру розвитку місцевого самоврядування Миколаївської області.

Під час візиту фахівці поспілкувалися з міським головою, відвідали Центр надання адміністративних послуг апарату виконавчого комітету міської ради та його філії, управління соціального захисту населення міської ради, сервісний центр в м. Первомайську та Первомайському районі управління Пенсійного фонду, міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану, окремі структурні підрозділи міської ради та її виконавчого комітету, які є надавачами адміністративних послуг.

Довідково: Загальна мета Програми «U-LEAD з Європою» – сприяння створенню багаторівневого управління, яке є прозорим, підзвітним та може реагувати на потреби населення.

Протягом 2014 і 2015 років в Україні було ухвалено низку законів з метою створення сприятливих умов для реформи децентралізації і консолідації місцевого самоуправління. Процес вимагає зовнішньої підтримки, в тому числі, й в таких областях, як поліпшення надання послуг. У відповідь на вищевказані потреби, Європейська комісія прийняла Програму «U-LEAD з Європою» з бюджетом 97 мільйонів євро на 2016-2020 роки.

Підтримка децентралізації Урядом та надання технічної допомоги в рамках Програми «U-LEAD з Європою» та іншими донорами створює імпульс для успішного здійснення реформи децентралізації. Покращення надання послуг є невід’ємною частиною пакету реформ децентралізації, і відноситься, зокрема до підвищення доступності та якості державних послуг.

Міжнародні партнери Програми «U-LEAD з Європою» (5 європейських країн), вже декілька років здійснюють заходи, направлені на підтримку процесу децентралізації в Україні. Програма містить наступні напрямки створення та підтримки центрів надання адміністративних послуг: - інституційна підтримка ЦНАП; - зовнішнє та внутрішнє оздоблення ЦНАП; - створення мобільного та віддаленого робочих місць; - навчання персоналу ЦНАП; - інформування та залучення населення до участі в процесі прийняття рішень на місцевому рівні; - програмне забезпечення для ЦНАП.

Також в рамках візиту відбулася презентація Програми з покращення якості надання адміністративних послуг для населення «U-LEAD з Європою», в якій взяли участь представники міської та районної ради, суб’єкти надання адміністративних послуг.