Перший день нового року за старим стилем

Перший день нового року за старим стилем

14 січня в Україні потрійне свято. Християни східного обряду святкують Василія Великого, Обрізання Господнє і перший день нового року за старим стилем.

Головний обряд цього дня – засівання. Зерно є символом нового життя, тому, заходячи в хату, її обсипають зерном. Посівальників припрошували хоч на кілька хвилин присісти. За повір'ям, якщо на Василя першим у хату завітає гість чоловічої статі, весь рік буде щасливим й багатим. Так і повелося, що зранку хлопчики до 14 років засівають власну оселю житом-пшеницею (символами родючості й добробуту), а потім біжать посівати до сусідів, вітаючи їх «із Новим роком, з Василем!». Господарі ж у свою чергу обдаровують посівальників пирогами, горіхами, цукерками й дрібними грошима.

Дотримуючись народних звичаїв, зранку 14 січня 2019 року засівати до міського голови завітали вихованці ДНЗ №6 «Дзвіночок» та ДНЗ №11 «Зірочка». Під час святково-різдвяного дійства малюки щедрували та колядували. Маленькі «Василі» та «Маланки» заспівали Людмилі Григорівні пісні «Щедрівочка щедрувала», «На Різдво Христове», пісню Маланки «Чом я не хазяйка?», зачитали віршики.

Святкового дня до виконавчого комітету Первомайської міської ради також завітали учні ЗОШ №9. Школярі підготували справжнє театралізоване фольклорно-обрядове дійство. Шустра коза, хитрий чорт, досвідчений доктор, моцна Маланка та красень Василь розважили керівників комунальних підприємств міста, заспівали пісні, засіяли та щедрували присутнім.

Як і заведено посівальники зичили господі та господарям щастя, добробуту та здоров’я. За традицією міський голова віддячила всіх дітлахів солодощами та подарунками.